پیروز پک 03135315552 info@pirouzpack.ir

بسته بندی خشکبار و لزوم عرضه محصول به صورت بسته بندی

بسته بندی خشکبار به عنوان بخش مهمی از زنجیره غذایی اهمیت زیادی دارد. خشکبارها عموما مواد غذایی سرشار از انرژی، پروتئین و ویتامین هستند و از ارزش غذایی بالایی برخوردار می‌باشند و همیشه مصرف آنهاتوسط پزشکان توصیه می‌شود. اما در عین حال این مواد غذایی از قیمت بالایی برخوردارند و عرضه این محصولات به دست مشتری باید مورد توجه تولید کنندگان قرار گیرد. به علاوه توجه به این نکته حائز اهمیت است که بسته بندی مواد غذایی نقش موثری در حفظ کیفیت مواد غذایی در سرتاسر زنجیره توزیع این محصولات دارد.

عدم وجود بسته بندی مناسب می‌تواند پردازش و توزیع مواد غذایی را به خطر بیاندازد، زیرا مواد غذایی در اثر تماس مستقیم با آلودگی‌های فیزیکی، شیمیایی و بیولوژیکی به سرعت آلوده می‌شوند. در سال‌های اخیر، توسعه بسته بندی‌های جدید برای مواد غذایی نظیر فضای اصلاح شده و بسته بندی‌های فعال نه تنها عمر مفید مواد غذایی را افزایش داده بلکه موجب افزایش ایمنی و کیفیت آنها شده است. به علاوه استفاده از محصولات غذایی بسته بندی شده برای مصرف کنندگان راحت‌تر می‌باشد.

بسته بندی خشکبار و مواد مختلف

مفهوم عمر مفید محصولات غذایی بطور مستقیم به بسته بندی آنها وابسته و مرتبط می‌باشد. عمر مفید به طول مدت زمانی گفته می‌شود که

 • مواد غذایی
 • نوشیدنی‌ها
 • داروهای دارو‌ها
 • مواد شیمیایی

و بسیاری از مواد غذایی دیگر فاسد می‌شوند پیش از اینکه برای فروش، استفاده یا مصرف مناسب آماده گردند.

یکی از مهم‌ترین دستاوردهای بسته‌بندی نوین امروز افزایش ماندگاری و عمر مفید یک محصول است. بسته بندی‌های مناسب قادر هستند ماندگاری مواد غذایی مختلف را به میزان زیادی افزایش دهند بدون اینکه طعم، رنگ و یا کیفیت محصول تغییر کند. به علاوه در دنیای امروز بسته بندی تایید کننده تولید کننده نیز می‌باشد.

با استفاده از بسته بندی مناسب می‌توان حجم زیادی از ضایعات مواد غذایی را کاهش داد. البته توجه به این موضوع در کشور ما نیازمند اهمیت بیشتری است، چراکه بحران‌های اقتصادی موجود می‌تواند روی کیفیت زندگی افراد تاثیرگذار باشد. پس می‌توان نتیجه گرفت که جلوگیری از اتلاف سرمایه‌گذاری به خصوص در بخش مواد غذایی بسیار مهم است.

اهمیت بسته بندی خشکبار

در این میان اهمیت بسته بندی خشکبار به عنوان یک ماده غذایی با ارزش نیز بسیار مهم است. بسته بندی خشکبار به افزایش مدت انبارداری با توجه به نیاز تولید کننده، کمک می‌کند. به علاوه بسته بندی خشکبار و سایر محصولات فرایند انبارداری را تسهیل می‌نماید. اما متاسفانه در کشور ما به بسته بندی خشکبار آنطور که باید اهمیت داده نمی‌شود و این مواد غذایی مغذی اغلب به صورت باز و فله‌ای به عرضه می‌شوند.

اگر توجه کرده باشید در بسیاری از فروشگاه‌ها می‌بینید که انواع خشکبار در کیسه‌ها و یا ظروف در باز نگهداری می‌شوند. در چنین حالتی احتمال نشستن انواع آلودگی‌ها محیطی نظیر

• دود ماشین‌ها
• گرد و غبار
• هوای آلوده به میکروب‌ها و ویروس‌ها

روی سطح این مواد غذایی افزایش می‌یابد و موجب آلودگی این محصولات می‌شود. لازم به ذکر است که تابش مستقیم نور خورشید نیز می‌تواند موجب فساد زود هنگام خشکبار گردد. این درحالی است که اگر خشکبار در بسته بندی‌های مناسب عرضه شوند نه تنها از انواع آلودگی در امان خواهند ماند بلکه طعم و کیفیت خود را نیز حفظ کرده و هوا نمی‌کشند. همچنین به دلیل گران قیمت بودن خشکبار، بسته بندی می‌تواند به میزان زیادی مانع هدر رفتن این مواد غذایی گردد.

دستگاه بسته بندی خشکبار

دستگاه بسته بندی خشکبار، دستگاهی مناسب برای بسته بندی محصولاتی نظیر آجیل، حبوبات، تخمه و … می‌باشد. این دستگاه پیش از بسته بندی با دقت بالایی توزین مواد را انجام می‌دهد و سپس محصولات را در بسته بندی‌هایی در ابعاد و وزن‌های دلخواه بسته بندی می‌نماید. در صورتی‌که شما تولید کننده انواع

 • آجیل مثل بادام، پسته، بادام هندی، فندق، گردو و ..
 • خشکبار
 • و حبوبات

هستید، می‌توانید خشکبار تولیدی خود را برای حفظ کیفیت محصول در بسته بندی‌های با ابعاد و وزن دلخواه و همچنین در بسته‌های کوچک و به صرفه بسته‌ بندی نمایید. به این ترتیب محصول شما به میزانی که مورد نظر شما و مورد نیاز مصرف کننده است، عرضه شده و به مقدار زیادی از ضایعات آن جلوگیری می‌گردد. دستگاه‌های بسته بندی خوشکبار با این هدف طراحی شده‌اند که هدر رفتن این مواد غذایی ارزشمند به حداقل رسیده و میزان سودهی به حداکثر برسد.

دستگاه بسته بندی در پیروز پک

صنایع بسته بندی پیروز پایور سپاهان از تولیدکنندگان به نام دستگاه های بسته بندی می‌باشد. این شرکت ماشین آلات بسته‌بندی خوشکبار با بهترین کیفیت و مناسب‌ترین قیمت را برای تولید کنندگان خشکبار عرضه کرده است و مفتخر است که دستگاه‌های بسته بندی این شرکت می‌توانند نیازهای تولید کنندگان محصولات غذایی مختلف را برطرف نموده و در بسته بندی محصولات گوناگون به تولید کنندگان کمک می‌نماید.

این دستگاه‌ها مجهز به سیستم قابل تنظیمی می‌باشند که به تولید کنندگان کمک می‌کند تا بتوانند ابعاد بسته بندی خود را تغییر داده و سرعت تولید را با سرعت بسته بندی هماهنگ نمایند. با استفاده از این دستگاه محصولات خود را بدون دخالت دست و کاملا بهداشتی بسته بندی کنید و محصولی با کیفیت در بسته بندی شکیل به مشتری عرضه نمایید. در نظر داشته باشید که با استفاده از بسته بندی خشکبار نه تنها سود دهی خود را افزایش داده‌اید بلکه رضایت بیشتر مشتریان را نیز فراهم می‌نماید.

برای خرید و سفارش دستگاه بسته بندی خشکبار کافیست با صنایع بسته بندی پیروز پک تماس بگیرید.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  Open chat
  سلام
  چطور میتونم کمکتون کنم؟