پیروز پک 03135315552 info@pirouzpack.ir

بسته بندی خشکبار و لزوم عرضه محصول به صورت بسته بندی

بسته بندی خشکبار و لزوم عرضه محصول به صورت بسته بندی

توسط در مقالات 17 دسامبر 2019

بسته بندی خشکبار به عنوان بخش مهمی از زنجیره غذایی اهمیت زیادی دارد. خشکبارها عموما مواد غذایی سرشار از انرژی, پروتئین و ویتامین هستند و از ارزش غذایی بالایی برخوردار می باشند و مصرف آنها همیشه توسط پزشکان توصیه می شود. اما در عین حال این مواد غذایی از قیمت بالایی برخوردارند و عرضه این محصولات به دست مشتری باید مورد توجه تولید کنندگان قرار گیرد.

بسته بندی مواد غذایی نقش مهمی در حفظ کیفیت مواد غذایی در سراسر زنجیره توزیع دارد.

بدون بسته بندی، پردازش مواد غذایی می تواند به خطر بیفتد، زیرا با تماس مستقیم با آلودگی های فیزیکی، شیمیایی و بیولوژیکی، مواد غذایی به سرعت آلوده می شوند. در سال های اخیر، توسعه بسته بندی مواد غذایی جدید (فضای اصلاح شده و بسته بندی فعال) نه تنها باعث افزایش عمر مفید مواد غذایی، بلکه همچنین منجر به افزایش ایمنی و کیفیت آن ها شده است، لذا برای مصرف کنندگان راحت تر است که از مواد غذایی بسته بندی شده استفاده نمایند.

بسته بندی خشکبار و مواد مختلف

به طور مستقیم وابسته و مرتبط با بسته بندی مواد مفهوم عمر مفید این محصولات است.
عمر مفید طول مدت زمانی است که:

  • مواد غذایی
  • نوشیدنی ها
  • داروهای دارو ها
  • و مواد شیمیایی

و بسیاری از موارد دیگر فاسد می شوند قبل از اینکه آنها برای فروش، استفاده یا مصرف مناسب آماده گردند.

افزایش ماندگاری و عمر مفید یکی از مهم ترین دستاوردهای بسته بندی نوین امروز است. این بسته بندی ها می توانند به میزان زیادی ماندگاری مواد مختلف را افزایش دهند بدون اینکه طعم , رنگ و یا کیفیت آنها تغییر نماید. بسته بندی در دنیای امروز همچنین تایید کننده هویت تولید کننده نیز هست. بسته بندی مواد غذایی به عنوان بخش مهمی از زندگی افراد گام مهمی است که صنعت بسته بندی عرضه می کند.

این بسته بندی می تواند حجم زیادی از ضایعات مواد غذایی را کاهش دهد. به این مسئله در کشور ما نیز باید دقت بیشتری شود به خصوص در شرایطی که بحران های اقتصادی می تواند روی کیفیت زندگی افراد اثرگذار باشد
جلوگیری از اتلاف سرمایه گذاری به ویژه در بخش مواد غذایی بسیار مهم است.

اهمیت بسته بندی خشکبار

در این میان اهمیت بسته بندی خشکبار به عنوان یک ماده غذایی با ارزش نیز بسیار مهم است.
بسته بندی خشکبار می تواند به افزایش مدت انبارداری با توجه به نیاز تولید کننده کمک نماید همچنین بسته بندی سایر محصولات انباری داری آنها را ساده تر می نماید. یکی از مواردی که در بسته بندی باید به آنها توجه نمود بحث خشکبار است متاسفانه در کشور ما به بسته بندی خشکبار آن گونه که باید توجه نمی شود و این مواد غذایی عمدتا به صورت باز و فله ای عرضه می شود.

این در حالی است که ممکن است انواع مختلف آلودگی ها روی سطح این مواد غذایی بنشیند و موجب آلودگی آنها شود. در بسیاری از فروشگاه ها می بینیم که خشکبار در کیسه ها و یا ظروف در باز نگهداری می شود.

و این می تواند آلودگی های محیطی مختلف مثل:
• دود ماشین ها
• گرد و غبار
• هوای آلوده به میکروب ها و ویروسها
و … را جذب نماید.

همچنین تابش نور خورشید به صورت مستقیم نیز می تواند باعث خراب شدن خشکبار شود. در صورتی که اگر خشکبار در بسته بندی های مناسب عرضه شود از انواع آلودگی در امان خواهد ماند , طعم و کیفیت خود را از دست نداده و هوا نمی کشد. خشکبار از جمله مواد غذایی گران قیمت است
و بسته بندی خشکبار می تواند به میزان زیادی از هدر رفت این مواد غذایی جلوگیری نماید.

دستگاه بسته بندی خشکبار

دستگاه بسته بندی خشکبار یک دستگاه بسته بندی مناسب برای بسته بندی محصولاتی همچون آجیل , حبوبات و غیره می باشد. در این دستگاه توزین مواد قبل از بسته بندی به دقت انجام می شود و محصولات در بسته بندی های با ابعاد و وزن های دلخواه بسته بندی می شوند.
خشکباری مثل
• پسته
• بادام
• بادام هندی
و … که قیمت بالایی دارند را توسط این دستگاه بسته بندی می توان در بسته بندی های کوچک و به صرفه بسته بندی نمود. تا جایی که ممکن است باید در بسته بندی خشکبار دقت شود تا میزان هدر رفت این مواد غذایی ارزشمند به حداقل رسیده و سود دهی به حداکثر برسد. از این جهت دقت در توزین کمحصولات باید بسیار زیاد باشد.

در صورتی که شما نیز تولید کننده
• آجیل
• خشکبار
• و حبوبات
هستید می توانید از دستگاه بسته بندی خشکبار برای داشتن یک بسته بندی مناسب برای حفظ کیفیت محصول خود استفاده نمایید. به این ترتیب محصول شما در میزانی که مورد نظر شما و مورد نیاز مشتری است عرضه می شود و به میزان زیادی از ضایعات آن جلوگیری می شود.

دستگاه بسته بندی در پیروز پک

صنایع بسته بندی پیروز پایور سپاهان از تولیدکنندگان به نام دستگاه های بسته بندی است.
این شرکت ماشین بسته بندی خشکبار خود را با کیفیت بالا و قیمت مناسب در اختیار تولید کنندگان این محصولات قرار می دهد و افتخار دارد که دستگاه های بسته بندی در این شرکت می تواند نیازهای تولید کنندگان محصولات مختلف را برطرف نموده و در بسته بندی محصولات مختلف به تولیدکنندگان کمک نماید.

سیستم های قابل تنظیم در این دستگاه ها به تولید کنندگان کمک می کند تا بتوانند ابعاد بسته بندی خود را تغییر داده و سرعت تولید را با سرعت بسته بندی تنظیم نمایند. بدون دخالت دست و کاملا بهداشتی محصولات خود را بسته بندی کنید و به این ترتیب محصولی با کیفیت در یک بسته بندی شکیل به مشتری عرضه نمایید. بسته بندی خشکبار می تواند سود دهی شما را افزایش داده و رضایت مشتریان را فراهم آورد.
برای خرید و سفارش دستگاه بسته بندی خشکبار کافیست با صنایع بسته بندی پیروز پک تماس بگیرید.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    Open chat
    سلام
    چطور میتونم کمکتون کنم؟