پیروز پک 03135315552 info@pirouzpack.ir

بسته بندی غذای گرم و انواع غذاهای رستورانی

بسته بندی غذای گرم اهمیت زیادی دارد. غذای گرم عرضه شده توسط رستوران‌ها، کیترینگ‌ها و … نیازمند بسته بندی مناسب می‌باشد تا بتوان غذا را به صورت گرم و تازه به دست مستری برساند. غذا هر چقدر هم که خوشمزه و خوش طعم باشد، اگر سرد شده باشد، طعم واقعی خود را از دست داده به علاوه نارضایتی مشتری را هم به همراه دارد، زیرا هیچکس علاقه‌ای به غذای سرد ندارد. اگر رستوران یا کترینگ دارید می‌توانید با بسته بندی مناسب، غذای گرم و تازه را به دست مشتری خود برسانید و رضایت او را جلب نمایید. غذای بیرون‌بر یا رستورانی امروزه بسیار پر اهمیت است و افراد به دلیل مشغله‌های زیاد خود بیشتر از گذشته از غذاهای بیرون استفاده می‌کنند. مهم‌ترین ویژگی‌های غذای بیرون‌بر و رستورانی شامل

 • کیفیت خوب
 • پخت و طبخ مناسب
 • گرم و تازه رسیدن به دست مشتری

می‌باشد. به اصطلاح عامیانه غذا نباید از دهن بیافتد، از این‌رو به یک بسته‌بندی مناسب نیاز دارد.

بسته بندی غذای گرم:

بسته بندی غذای گرم را می توان در جعبه یا ظروف یکبار مصرف ارائه داد. هر دو نوع بسته‌ بندی غذای بیرون‌بر رایج است و تولید کننده باید با توجه به نوع غذا، شرایط و بودجه خود مناسب‌ترین بسته بندی را مورد استفاده قرار دهد.

بسته بندی غذای گرم، نوعی بسته بندی است که علاوه بر حفظ دمای غذا و گرم نگه داشتن آن، در طول جابجایی رساندن غذا به دست مشتری، محتوی درون ظرف را ثابت نگه می‌دارد.

در این روش هوای داخل بسته بندی تخلیه شده و از خروج هوای گرم به بیرون جلوگیری می‌شود، به این ترتیب غذا برای مدت زمان بیشتری گرم می‌ماند. مهم‌ترین اقداماتی که در بسته بندی مواد غذایی باید انجام شود شامل موارد زیر می‌باشد:

 • میکروب‌ زدایی
 • هواگیری

از اینرو می‌توان گفت مهم‌ترین مزیت بسته بندی غذای گرم و آماده، بهداشتی بودن آن است. از بسته‌بندی غذای گرم می‌توان برای بسته بندی انواع غذاهای آماده نظیر موارد زیر استفاده کرد.

اهمیت بسته بندی غذای گرم

شما به عنوان یک تولید کننده غذا برای عرضه بهداشتی غذاهای خود می‌توانید از یک بسته بندی مناسب استفاده نمایید. جلوگیری از آلودگی غذا به میکروب و جذب هوا به درون غذا و سرد شدن آن توسط یک بسته بندی خوب انجام می‌شود. بسته بندی می‌تواند در ابعاد و اشکال مختلف با طراحی‌های متفاوت باشد.

به علاوه یک بسته بندی خوب تبلیغی بسیار عالی برای رستوران و غذاخوری شما خواهد بود و موجب می‌شود نام شما در ذهن مشتری ثبت گردد. یک بسته بندی معمولی نمی‌تواند حس خوبی در مشتری ایجاد کند، ضمن اینکه این بسته بندی‌ها بخارات ناشی از غذا را مجددا به خود جذب می‌کنند و حالت ناخوشایندی به غذا می‌دهد که هنگام باز کردن بسته بندی حس نامطلوبی به مشتری القا می‌کند. بنابراین لازم است در روش بسته بندی غذای گرم، بازبینی اصولی انجام شود. امروزه، با وجود

 • جعبه‌های مقوایی
 • ظروف فویل
 • ظروف آلومینیومی

دیگر نباید از ظروف پلاستیکی برای بسته بندی غذا بویژه غذای گرم استفاده کرد. زیرا براساس پژوهش‌ها و آزمایشات انجام شده دیگر پلیمرها برای بسته بندی مواد غذایی مناسب نمی‌باشند. پس ظروف بسته بندی ساخته شده از مواد پلیمری را فراموش کرده و در بسته بندی غذای گرم خود تجدید نظر کنید.

دستگاه بسته بندی غذای گرم

شما به عنوان تولید کننده برای تهیه غذای خود زحمت زیادی کشیده‌اید، بنابراین لازم است که آن را در یک بسته بندی خوب و مرغوب به دست مشتری برسانید تا اشتهای مشتری با دیدن آن تحریک گردد و به غذای شما تمایل پیدا کند. به علاوه این کار به مشتری اطمینان می‌دهد که غذای شما از کیفیت بالایی برخوردار است و دفعات بعد نیز غذای شما را سفارش خواهد داد.

شما همچنین می‌توانید ظاهر زیبای غذای خود را با یک بسته بندی مناسب حفظ کنید و در هنگام باز کردن جعبه، مشتری را با یک غذای با کیفیت با ظاهری مناسب و جذاب مواجه نمایید. برای دست‌یابی به این اهداف یعنی جلب رضایت مشتری و حفظ وفاداری مشتری، می‌توانید از یک دستگاه بسته بندی غذای گرم استفاده کنید.

با استفاده از دستگاه بسته بندی غذای گرم قادر خواهید بود غذا را در بسته بندی دلخواه با سرعت و کیفیت بالا بسته بندی نمایید. برخی از مهم‌ترین ویزگی‌های این دستگاه عبارتند از:

 • دستگاه اتوماتیک
 • بسته بندی غذا بدون دخالت دست
 • بسته بندی غذا در ابعاد مختلف
 • قابلیت تنظیم ابعاد غذا متناسب با نوع غذا و نوع بسته بندی

نوع پوشش بسته بندی غذای گرم

بکارگیری بسته بندی مناسب برای مواد غذایی آماده از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. از آنجایی که غذا به صورت داغ و با دمای بالا درون ظروف بسته بندی کشیده می شود، بسته بندی ظرف غذا باید بسیار مرغوب باشد. زیرا بسته‌های نامرغوب در اثر تماس با حرارت غذای گرم، سم تولید می‌کنند و در طولانی مدت موجب تولید برخی مواد خطرناک می‌شوند و تا رسیدن غذا به دست مشتری جذب غذا می‌گردد.

اگر تولید کننده غذا یا صاحب یک رستوران هستید بهتر است تجدید نظری در نوع پوشش بسته بندی خود داشته باشید و از بسته بندی‌های قابل بازیافت و سازگار با طبیعت استفاده نمایید. با این کار شما می‌توانید به محیط زیست خود نیز کمک نماید.

دستگاه بسته بندی غذای گرم در پیروز پک به شما در بسته بندی غذاهای رستورانی و انواع مواد غذایی آماده در ابعاد مختلف کمک می نماید. این ماشین بسته بندی با موتور قدرتمند خود آماده است تا با سرعت دلخواه در خدمت شما عزیزان باشد.
جهت سفارش دستگاه بسته بندی غذای گرم با ما در تماس باشید.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  Open chat
  سلام
  چطور میتونم کمکتون کنم؟