پیروز پک 03135315552 info@pirouzpack.ir

بسته بندی مواد غذایی چقدر اهمیت دارد و بر چه مواردی می تواند تاثیر گذارد؟

توسط 26 آذر 1398

بسته بندی مواد غذایی چقدر اهمیت دارد و بر چه مواردی می تواند تاثیر گذارد؟
امروزه بسته‌بندی مواد خوراکی و غذایی اهمیت زیادی دارد و از موارد اهمیت بسته‌بندی مواد خوراکی و بسته‌بندی سیار محصولات می‌توان به نگهداری و افزایش ماندگاری محصولات اشاره نمود. همچنین یکی از زمینه‌های پویا و دینامیک این رشته، به فروش رسیدن مواد غذایی در بازار رقابت و تجارت است. امروزه در بسته‌بندی مواد غذایی از مواد مختلف استفاده می‌شود همه‌ی ما در زندگی روزمره‌مان با محصولات بسیاری سروکار داریم. اما مواد خوراکی بیشترین اهمیت را در زندگی ما انسان‌ها دارد.

اهمیت بسته‌بندی مواد خوراکی چیست؟

ازآنجاکه مواد خوراکی و غذایی از فسادپذیری بالایی برخوردار می‌باشند نگهداری و حمل‌ونقل آن‌ها حساسیت بسیار بالایی نسبت به مواد دیگر دارا می‌باشد. مواد خوراکی و دارویی که مهم‌ترین نقش را در زندگی و حیات بشر ایفا می‌کنند امروزه بهروش‌های مختلف عرضه می‌شوند و در کشورهای پیشرفته تقریباً تمامی مواد غذایی را تنها در بسته‌بندی‌های مختلف و استاندارد می‌توانید پیدا کنید و کمتر ماده غذایی یافت می‌شود که بدون بسته‌بندی مناسب ارائه گردد.

البته این مسئله در کشور ما هنوز به‌طور کامل جا نیفتاده است و روی اهمیت بسته‌بندی مواد خوراکی و غذایی باید تأکید بیشتری گردد. برای پی بردن به اهمیت بسته‌بندی مواد خوراکی باید بدانیم که بسته‌بندی چیست و چه کاربردهایی دارد و مزایای استفاده از بسته‌بندی‌ها کدام است؟

بسته‌بندی چیست؟

در استاندارد بریتانیا واژه‌ی بسته‌بندی به‌عنوان هنر یا عملیات مورداستفاده در آماده‌سازی کالا برای حمل، نگهداری و یا تحویل به مشتری تعریف‌شده است و در تعریفی ساده‌تر می‌توان آن را به ظرفی گفت که مظروفی را در خود جای می‌دهد.

درواقع بسته‌بندی عبارت است از :
1- یک سیستم که زمان تهیه‌ی کالا را جهت انتقال، توزیع، ذخیره، خرده‌فروشی و مصرف کاهش می‌دهد.
2- یک مفهوم تضمین‌کننده برای تحویل مطمئن کالا به آخرین مصرف‌کننده در شرایط مطلوب و با حداقل هزینه است.

بسته‌بندی یک عمل فنی اقتصادی است که هزینه‌ی تحویل کالا را به حداقل می‌رساند، درحالی‌که فروش و درنتیجه سود حاصل از آن را به بالاترین حد افزایش می‌دهد و در تعریفی ساده‌تر می‌توان آن پوششی از یک سیستم که اصطلاحاً کالا نامیده می‌شود دانست. این مورد از موارد مهم در اهمیت بسته‌بندی مواد خوراکی به شمار می‌رود و می‌تواند نقش زیادی علاوه بر نگهداری و حفاظت انجام دهد. فروش و رقابت در بازار داخلی و خارجی اهمیت بسته‌بندی مواد خوراکی و غذایی را بیش‌ازپیش می‌نماید.

اهمیت بسته‌بندی مواد خوراکی در پیروز پک

امروزه در بسته‌بندی مواد غذایی از متریال های مختلف استفاده می‌شود ماشین‌سازی پیروز پایور سپاهان در سال 1358 رسماً به‌عنوان اولین گروه درزمینهٔ ساخت انواع دستگاه بسته‌بندی پا به این عرصه گذاشت , جناب آقای عباس ترابی اولین مؤسس صنایع بسته‌بندی برادران پیروز در ایران از سال 1358 فعالیت خود را درزمینهٔ ساخت انواع دستگاه بسته‌بندی آغاز نمود ؛

و هم‌اکنون بانام ثبتی پیروز پایور سپاهان در حال خدمت‌رسانی به صنعت کشور عزیزمان ایران و ساخت انواع دستگاه بسته‌بندی مواد غذایی ، دارویی , تجهیزات پزشکی ، لوازم طبی، قطعات و ظروف یک‌بارمصرف و درکل بسته‌بندی محصولات جامد در ابعاد و اندازه‌های گوناگون می‌باشد. ساخت انواع ماشین بسته‌بندی در مدل‌های بسیار متنوع از تخصص‌های ما در شرکت پیروز پایور سپاهان می‌باشد تیم ماشین‌سازی پیروز پایور سپاهان با تلاش مستمر و هدفمند،توانسته است به‌عنوان یک برند پیشرو در طراحی و ساخت ماشین بسته‌بندی در صنعت‌های مختلف مطرح گردد.

اهمیت بسته‌بندی مواد خوراکی با دستگاه‌های استاندارد

ماشین‌سازی پیروز پایور سپاهان با تأکید بر اهمیت بسته‌بندی مواد خوراکی سازنده بیش از 100 مدل دستگاه می‌باشد و از سال 1358 فعالیت خود را آغاز نموده است. نوآوری در طرح و تولید در این صنعت از افتخارات این شرکت فعال می‌باشد. بیش از 5000 ماشین تولیدی این شرکت در ایران و بیش از 15 کشور جهان مشغول به کار می‌باشد. توجه به اهمیت بسته‌بندی مواد خوراکی از مهم‌ترین اهداف این شرکت بزرگ و تولیدکننده است همچنین توجه به تولید داخلی و بی‌نیازی از واردات ماشین بسته‌بندی از دیگر اهداف بزرگ پیروز پک می‌باشد.

مجموعه و صنایع پیروز پک تنوع بالایی از دستگاه های بسته بندی مواد غذایی و خوراکی تولید می کند. از میان این تنوع بالا می توان به دستگاه بسته بندی رولت و دستگاه بسته بندی کیک یزدی و… اشاره کرد.

بعضی از محصولات دیگر پپیروز پک:

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    تماس با کارشناسان ما
    سبد خرید