پیروز پک 03135315552 info@pirouzpack.ir

دستگاه بسته بندی مواد دارویی به صورت تمام اتوماتیک

دستگاه بسته بندی مواد دارویی به صورت تمام اتوماتیک

توسط در مقالات 17 دسامبر 2019

دستگاه بسته بندی مواد دارویی باید بتواند به صورت تمام اتوماتیک محصولات دارویی و بهداشتی را بسته بندی نماید. از آنجا که مواد دارویی و محصولات بهداشتی به طور مستقیم با سلامت افراد جامعه ارتباط دارد باید در بسته بندی اینگونه محصولات بهترین و مناسب ترین روشها را در نظر گرفت و از دستگاه هایی استفاده کرد که بدون دخالت دست و نیروی انسانی بتواند بسته بندی را انجام دهد. داروها و لوازم بهداشتی یکی از حساس ترین کالاهای تولید شده برای عرضه به بازار مصرف است. افراد زیادی اعم از پیر , جوان , کودک و نوزاد , زن و مرد به صورت مستقیم از انواع کالاهای بهداشتی و داروهای مختلف استفاده می کنند. از این رو کوچکترین خطا در تولید و یا بسته بندی اینگونه کالاها می تواند بر سلامت تک تک افراد جامعه اثر منفی داشته باشد.

مواد دارویی توسط یک ماشین بسته بندی باید بسته بندی شود. در صورتی که از اپراتور برای کار با دستگاه بسته بندی استفاده شود باید تدابیر بهداشتی و ایمنی شدیدی اتخاذ شود تا از نفوذ هر گونه آلودگی به داخل بسته بندی جلوگیری شود. اما سوال اینجاست که دستگاه بسته بندی مواد دارویی و بهداشتی چه ویژگی هایی باید داشته باشد.

دستگاه بسته بندی مواد دارویی همچنین باید قادر باشد بسته بندی را به بهترین شکل ممکن و کاملا آب بندی شده انجام دهد زیرا هرگونه اهمال در این کار باعث می شود به محصولات آسیب وارد شود. برای مثال نفوذ هوا به داخل بسته بندی محصولات بهداشتی و دارویی یا پزشکی باعث می شود ماندگاری این محصولات کم شود و یا حتی کارایی لازم را از دست بدهند

و در برخی موارد ممکن است باعث آسیب رساندن به مصرف کننده شود.
بسته بندی محصولات همچنین باید در شرایط کاملا بهداشتی و بدون هر گونه باکتری و میکروب انجام شود. زیرا در غیر این صورت می توانند آلودگیهای مختلف را به افراد انتقال دهند و باعث گسترش بیماری در میان افراد جامعه شوند.
می بینیم که یک بسته بندی نادرست می تواند سلامت تمامی اقشار جامعه را به خطر بیندازد.

عوامل موثر در بسته بندی مواد دارویی

محصولات بهداشتی و دارویی باید توسط بسته بندی کاملا آنتی باکتریال محافظت شوند
و هیچ گونه باکتری نباید به داخل بسته بندی نفوذ نماید.
از دیگر عوامل موثر در بسته بندی محصولات بهداشتی و دارویی و پزشکی نور است.
نور می تواند یک عامل مهم در از بین بردن و تغییر کارایی این گونه محصولات باشد.

چه بسا ممکن است این محصولات در اثر نور کارایی خود را از دست داده و اثر عکس در درمان داشته باشند. از این رو بسیار مهم است که در دستگاه بسته بندی مواد دارویی بتوان محصول را از نور در امان نگه داشت. دوام و کیفیت بسته بندی محصولات دارویی و بهداشتی از دیگر فاکتورهای مهم بسته بندی این گونه محصولات حساس است. بسته بندی اینگونه مواد باید کاملا آب بندی شده و غیر قابل نفوذ باشد و این یک مسئله بسیار مهم در هر نوع بسته بندی است.

بسته بندی ای که نتواند از کالای درون خود به بهترین شکل محافظت نماید یک بسته بندی ایده آل نیست
این به ویژه برای بسته بندی مواد دارویی و بهداشتی حساسیت بیشتری دارد.

دستگاه بسته بندی مواد دارویی

در اینجا به تعدادی از ویژگی های دستگاه بسته بندی مواد دارویی اشاره می کنیم.
دستگاه بسته بندی مواد دارویی باید دارای تاریخ زن برای درج تاریخ تولید و سایر اطلاعات مورد نیاز روی بسته بندی از جمله تاریخ انقضا , تولید کننده , مواد تشکیل دهنده , نکاتی در مورد نحوه استفاده و اینکه چه افرادی مجاز به استفاده از آن هستند و چه افرادی نیستند و اطلاعاتی از این قبیل باشند. همچنین تا جایی که امکان دارد از دخالت دست در بسته بندی محصولات باید جلوگیری شود. این مزیت در دستگاه های تمام اتوماتیک دیده می شود. دستگاه بسته بندی مواد دارویی تمام اتوماتیک بدون نیاز به استفاده از اپراتور در حین بسته بندی می تواند بهترین گزینه برای بسته بندی این گونه محصولات باشد.

اگر تولید کننده محصولات دارویی و یا بهداشتی هستید توصیه می کنیم با رعایت تمامی موارد بهداشتی و امنیتی محصول با کیفیت خود را در یک بسته بندی مناسب قرار داده و به بازار عرضه نمایید. در صورتی که نیاز به یک دستگاه بسته بندی مناسب دارید می توانید با صنایع بسته بندی پیروز پایور سپاهان در تماس باشید. این شرکت انواع ماشین بسته بندی برای بسته بندی کالاهای مختلف را تولید می نماید. تمامی موارد بهداشتی و امنیتی در دستگاه بسته بندی مواد دارویی و بهداشتی تولید شده در شرکت صنایع بسته بندی پیروز پایور سپاهان رعایت شده است.

موارد کاربرد دستگاه بسته بندی مواد دارویی

توسط دستگاه بسته بندی مواد دارویی بهترین بسته بندی را برای محصولات دارویی و بهداشتی مثل
بسته بندی باند کشی و گچی
بسته بندی شیردوش کودک
بسته بندی مسواک
بسته بندی لوازم طبی
می توان ارائه داد.

این دستگاه بسته بندی همچنین در بسته بندی محصولاتی با ابعاد مشابه نیز به کار می رود.
و محدودیتی در استفاده از این دستگاه تنها برای بسته بندی مواد دارویی وجود ندارد.
سرعت دستگاه بسته بندی مواد دارویی به تولید کننده امکان عرضه انبوه کالا و محصولات خود را می دهد و این سرعت کاملا قابل تنظیم است. همانطور که گفتیم طیف وسیعی از انواع محصولات را می توان توسط دستگاه بسته بندی مواد دارویی بسته بندی نمود. این دستگاه بسته بندی این امکان را در اختیار تولید کننده قرار می دهد تا محصولاتی با ابعاد مشابه توسط این دستگاه قابل بسته بندی باشند.
جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد دستگاه بسته بندی مواد دارویی از شرکت پیروز پایور با ما در تماس باشید

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    Open chat
    سلام
    چطور میتونم کمکتون کنم؟