پیروز پک 03135315552 info@pirouzpack.ir

دستگاه بسته بندی میوه برش خورده و سبزی خرد شده

توسط 26 آذر 1398

از دستگاه بسته بندی میوه می توان برای بسته بندی انواع میوه ها و سبزیجات استفاده نمود. میوه از محصولاتی است که نیاز به بسته بندی مناسب برای عرضه در بازار مصرف دارد اگر در کشور ما میوه به شکل سنتی و بدون بسته بندی عرضه می شود اما در کشورهای پیشرفته می بینیم که میوه ها و سبزی ها در اشکال مختلف بسته بندی می شوند. بسته بندی ماندگاری محصولات را از افزایش می دهد و ضایعات و دور ریز را تا حد زیادی کاهش می دهد. میوه و سبزی در کشور ما ضایعات بسیار زیادی دارد از این رو توجه به بسته بندی می تواند تا حد زیادی از این دور ریز ها جلوگیری نماید.

امروزه به دلیل تقاضای روز افزون برای رژیم های غذایی سالم و ابداع راهکار مناسب تغذیه، انواع مختلف بسته بندی ها و دستگاه بسته بندی میوه و سایر اقلام مختلف مواد غذایی طراحی شده و وارد بازار شده است. میوه ها و سبزی ها یکی از مهمترین مواردی هستند که نیاز به بسته بندی تخصصی و حرفه ای دارند. عوامل افت کیفیت در میوه و سبزیجات تازه شامل سه مسئله اساسی زیر است:
• واکنش های قهوه ای شدن
• از دست رفتن آب سطحی
• بد طعمی و فساد میکروبی

این در حالی است که روش های نوین بسته بندی میوه تا حد زیادی به حفظ کیفیت و افزایش ماندگاری محصول کمک می کند. دستگاه بسته بندی میوه می تواند کیفیت محصول را در حد عالی نگه دارد و برای تولید کننده و مصرف کننده بسیار عالی باشد. علی رغم پیشرفت هایی که تاکنون در زمینه بسته بندی برش های میوه و سبزیجات تازه انجام گرفته است، شرایط بهینه حفظ تازگی و ایمنی هنوز هم در دست بررسی می باشد. از مهم ترین مواردی که در بسته بندی میوه های تازه و سبزیجات رعایت می شود.
• اتمسفر اصلاح شده
• بسته بندی فعال
• بسته بندی هوشمند
• فیلم و پوشش های خوراکی که تاکنون برای برش های میوه و سبزیجات مورد استفاده قرار گرفته اند
می باشد.

روش های مختلف بسته بندی در دستگاه بسته بندی میوه

روش بسته بندی اتمسفر اصلاح شده در ایران نیز مانند سایر کشورها شناخته شده است و این نوع بسته بندی دارای کاربرد تجاری برای بسیاری از محصولات می باشد. در واقع بسته بندی به این روش، به معنای بسته بندی یک محصول فسادپذیر در اتمسفری است که ترکیب آن با ترکیب اتمسفر معمولی متفاوت می باشد.

در هنگام بکارگیری این روش بسته¬ بندی، توجه به نکاتی از جمله:
• ضخامت و میزان نفوذپذیری فیلم
• میزان تنفس محصولات تازه
الزامی است.

عمل بسته بندی با روش فوق در دستگاه بسته بندی میوه ، بر این اساس است که آیا به صورت فعال انجام گیرد یا غیر فعال؟
عوامل تأثیرگذار در این روش بسته ¬بندی می تواند شامل
• ضخامت لایه یا فیلم بسته بندی براساس خصوصیات تنفسی محصول
• جرم محصول
• سطح فیلم مورد استفاده برای بسته بندی محصولات تازه ای چون میوه ها و سبزی ها
باشد.
برای بسته بندی میوه می توان از روش های دیگری نیز استفاده نمود
اما مسئله مهم این است که بسته بندی میزان نفوذ ناپذیری خوبی داشته باشد
و همچنین به تنفس محصول در داخل بسته بندی نیز توجه شود.

دستگاه بسته بندی میوه و تاثیر آن در حفظ کیفیت محصول

دستگاه بسته بندی میوه با رعایت نکاتی که ذکر شد در حین بسته بندی می تواند باعث شود تا محصول نهایی، کیفیت بسیار بالایی داشته باشد. میزان نفوذپذیری فیلم بسته بندی در دستگاه بسته بندی میوه به اکسیژن، بایستی به دقت با میزان تنفس محصولات تازه داخل بسته همسان باشد که با کاهش غلظت اکسیژن و افزایش غلظت دی اکسید کربن داخل آن به وجود می آید. هدف از بسته بندی میوه یا محصولات دیگر با اتمسفر اصلاح شده، کاهش میزان تنفس محصول است؛

اما نه به طور کامل که منجر به ایجاد تنفس بی هوازی گردد، چرا که اگر میزان اکسیژن درون بسته بندی ها بیش از حد کاهش یابد، ممکن است منجر به ایجاد تنفس بی هوازی گردد و اگر به میزان تنفس محصولات توجه نشود و مقدار اکسیژن بیش از حد بالا باشد، ماندگاری محصولات طولانی نخواهد بود. و این خود یک عامل ایجاد فساد در چنین محصولاتی است. بسته بندی میوه باعث می شود شرایط نگهداری از آن بهینه شده و به میزان بیشتری بتوان میوه ها و سبزیجات را نگهداری نمود.
برای بسته بندی میوه های تازه از هر نوع می توانید از دستگاه بسته بندی میوه استفاده نمایید.

دستگاه بسته بندی میوه پیروز پک

شرکت صنایع بسته بندی پیروز پک از تولیدکنندگان بزرگ دستگاه های بسته بندی است. انواع دستگاه بسته بندی در این شرکت برای بسته بندی محصولات مختلف طراحی و تولید می شود. دستگاه بسته بندی میوه تنها یکی از محصولات این شرکت تولید کننده است. دستگاه بسته بندی میوه به صورت مستقیم برای بسته بندی محصولات مختلف به کار می رود از

مهم ترین کاربردهای این ماشین بسته بندی در:
بسته بندی میوه خشک
بسته بندی میوه تازه
بسته بندی میوه اسلاید شده
بسته بندی سبزیجات تازه و خشک و یا سبزی آماده است.

سرعت دستگاه بسته بندی میوه قابل تنظیم است و تولید کنندگان توسط این دستگاه بسته بندی میوه و سبزی و انواع محصولات خود را در اندازه های مختلف می توانند بسته بندی نمایند زیرا ابعاد بسته بندی نیز قابل تغییر است. برای داشتن یک محصول مشتری پسند و در عین حال با کیفیت به بسته بندی آن توجه زیادی نمایید. به ویژه اگر محصولی که تولید می کنند فساد پذیر است و ماندگاری کمی دارد با استفاده از یک بسته بندی مناسب می توانید میزان عمر آن را تا حد زیادی افزایش دهید. برای کسب اطلاعات بیشتر از دستگاه بسته بندی میوه با ما تماس بگیرید.

البته این تنها یکی از محولات صنایع پیروز پک می باشد. این مجموعه به غیر از بسته بندی مواد غذایی, برای حوزه های دیگر نیز دستگاه بسته بندی تولید می کند. دستگاه بسته بندی لباس یکی از این موارد دستگاه ها می باشد.

محصولات مشابه دستگاه بسته بندی میوه برش خورده و سبزی خرد شده:

  1. دستگاه بسته بندی کیک یزدی
  2. دستگاه بسته بندی رولت
  3. دستگاه بسته بندی بستنی

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    تماس با کارشناسان ما
    سبد خرید
    Optimized with PageSpeed Ninja