پیروز پک 03135315552 info@pirouzpack.ir

دستگاه بسته بندی نان و اصول بسته بندی نان

دستگاه بسته بندی نان و اصول بسته بندی نان

توسط در مقالات 17 دسامبر 2019

دستگاه بسته بندی نان برای بسته بندی انواع نان های مختلف به کار می رود. نان یکی از محصولاتی است که اگر به خوبی بسته بندی نشود به سرعت دستخوش تغییراتی می شود که به آن در اصطلاح عامیانه بیات شدن گفته می شود. همه ما دوست داریم نان تازه , داغ و خوشمزه مصرف کنیم. اما نان تنها در چند ساعت اولیه پس از پخت تازه می ماند و پس از آن تازگی خود را به سرعت از دست می دهد. این مسئله به خصوص در میان انواع نان های سنتی دیده می شود. از این رو بسته بندی نان برای داشتن یک نان تازه و حفظ لطافت بافت آن ضروری به نظر می رسد. برای بسته بندی نان از دستگاه بسته بندی نان استفاده می شود.

نان یکی از مهم ترین موارد در سبد غذایی خانواده هاست و هر خانواده ایرانی به طور متوسط در روز حداقل در یک وعده غذایی خود از نان استفاده می کند اما از طرف دیگر ضایعات و دور ریز نان در کشور ما بسیار زیاد است و این به دلیل:
1- پخت نامناسب نان
2- نبود یک روش مناسب در ارائه و فروش نان
عدم نگهداری مناسب از نان
می باشد.

از این رو بسیار مهم است که هم در تولید و هم در روش عرضه و فروش و نگهداری از نان تغییراتی ایجاد شود تا از ضایعات نان در کشور جلوگیری به عمل آید. امروزه با توجه به ترکیباتی که به نان افزوده می شود مدت ماندگاری و طول عمر آن را می توان افزایش داد. اما یک راه حل بهتر برای حفظ ماندگاری نان بسته بندی مناسب آن است. نان را می توان به قطعات کوچکتر تقسیم بندی کرده و در یک بسته بندی مناسب به بازار مصرف عرضه کرد.
به این ترتیب می توان از ضایعات نان نیز به میزان زیادی پیشگیری نمود.

بسته بندی نان

انتخاب مناسب ترین زمان برای بسته بندی نمودن نان بسیار مهم است
و این به شرایط و کیفیت نان و نوع نان بستگی دارد.
به طور کلی نانی که دارای بسته بندی مناسب باشد دیرتر بیات می شود.
فشار بخار آب ایجاد شده در بسته بندی مناسب باعث می شود تا نان در مدت زمان طولانی تری آب میان بافتی خود را حفظ نماید و تازه تر بماند. همچنین نان نیز مانند سایر مواد غذایی به نور حساس است و نور باعث می شود کیفیت و طعم نان تغییر نماید. از این رو در بسته بندی نان باید به این مورد نیز دقت کافی شود. نان انواع مختلفی دارد و شکل و ظاهر این نان ها با هم تفاوت دارد. پس نکته مهم دیگری که در بسته بندی کردن نان باید به آن دقت شود نوع نانی است که قرار است بسته بندی شود. هر گونه رطوبت و هوایی که به داخل بسته بندی نان وارد شود باعث از بین رفتن و بیات شدن و حتی کپک زدن نان می شود.
استفاده از پوشش مناسب برای بسته بندی انواع نان نیز اهمیت زیادی دارد.

بیشتر افراد تصور می کنند بسته بندی نان تنها منحصر به نان های فانتزی و حجیم است اما نان های سنتی را نیز می توان به همین روش بسته بندی نمود و به این ترتیب از ضایعات بخش عظیمی از نان که همان نان های سنتی هستند جلوگیری نمود. انتخاب بهترین روش بسته بندی نان اهمیت زیادی دارد.

دستگاه بسته بندی نان

برای بسته بندی نان می توان از یک دستگاه بسته بندی مناسب استفاده نمود.
امروزه برای بسته بندی از ماشین بسته بندی استفاده می شود تا هم از دخالت دست در این کار جلوگیری شود و هم سرعت , کیفیت و دقت بسته بندی افزایش یابد. نان نیز یکی از مواد غذایی است که در تولید و بسته بندی آن باید نکات بهداشتی به طور کامل رعایت شود و یک بسته بندی با کیفیت برای عرضه به بازار و مشتری ارائه گردد. از این رو توصیه می شود در بسته بندی انواع نان تولیدی خود نیز از دستگاه بسته بندی نان استفاده نمایید. دستگاه بسته بندی نان تولید شده توسط صنایع بسته بندی پیروز پک قادر است انواع نان های مختلف را بسته بندی نماید.

از مهم ترین کاربردهای دستگاه بسته بندی نان می توان به:
دستگاه بسته بندی نان حجیم و نیمه حجیم
دستگاه بسته بندی نان سنتی
و انواع دیگر نان
اشاره کرد.

مزیت استفاده از دستگاه های بسته بندی بسیار زیاد است و این دستگاه ها ویژگی های خوب و جالبی دارند که امکانات مختلفی را در اختیار تولید کنندگان نان قرار می دهند. ویژگی جالب این ماشین بسته بندی این است که توسط آن می توان انواع مختلف نان را در ابعاد مشابه بسته بندی نمود از این رو با خرید یک دستگاه بسته بندی می توان انواع محصولات را بسته بندی کرد.

تولید دستگاه بسته بندی نان در پیروز پک

این دستگاه بسته بندی از تولیدات پیروز پک بوده و دارای ویژگی های قابل تنظیم برای تولید کنندگان است.
تولید کنندگان نان می توانند:
نوع بسته بندی
اندازه بسته بندی
سرعت بسته بندی
و سرعت تولید
خود را با توجه به شرایط و نیاز خود تنظیم نمایند.
و محصولات خود را با کیفیت هر چه تمام تر در یک بسته بندی شکیل و مناسب وارد بازار مصرف نمایند. انتخاب نوع پوشش مناسب برای بسته بندی نان از دیگر ویژگی های مهم دستگاه بسته بندی نان پیروز پک است.

چاپ مشخصات تولید کننده روی پوشش بسته بندی نیز امکان پذیر است و مشتری می تواند از طریق این بسته بندی به اطلاعات مورد نظر خود اعم از تاریخ انقضا و نام تولید کننده دست پیدا کند.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    Open chat
    سلام
    چطور میتونم کمکتون کنم؟