پیروز پک 03135315552 info@pirouzpack.ir

سلفون بسته بندی و مزایای آن

توسط 6 اسفند 1401

سلفون بسته بندی و مزایای آن به قدری زیاد است که امروزه به یکی از محصولات پر کاربرد در بسیاری از صنایع تبدیل شده است. بسیاری از کسب و کارهای بزرگ و یا کارگاه‌های بسته بندی کوچک می‌توانند از این محصولات به منظور بسته بندی بهداشتی مواد غذایی و محصولات خوراکی خود استفاده نمایند. همچنین برای اطلاعات بیشتر در مورد دستگاه بسته بندی میوه خشک , دستگاه بسته بندی خرما , دستگاه بسته بندی نان به لینک مربوطه مراجعه کنید. در این مقاله از پیروز پک قصد داریم نگاهی به این محصول پر کاربرد بیندازیم.

کاربرد سلفون بسته بندی

سلفون بسته بندی و مزایای آن | پیروزپک سپاهان

سلفون بسته بندی و مزایای آن

سلفون بسته بندی را به جرئت باید یکی از مواد بسیار کاربرد در دستگاه بسته بندی دانست که صنایع مختلف امروزه از آن به منظور بسته بندی استفاده می‌نمایند. بر اساس اطلاعات به دست آمده، از این پلاستیک نازک و شفاف، عمدتا در صنایع غذایی, به منظور بسته بندی بهداشتی مواد خوراکی و تازه و سالم نگه داشتن آنها استفاده می‌شود. با این حال, این محصولات در سایر صنایع نیز کاربرد دارند. در صنعت مواد غذایی, بسته بندی مواد غذایی به شدت حائز اهمیت است چرا که این محصولات به طور مستقیم با سلامت افراد جامعه هستند و بروز کوچکترین آلودگی در این مواد می‌تواند مخاطرات جدی را برای افراد رقم بزند. به همین جهت, کسب و کارهای کوچک و بزرگ, امروزه به منظور افزایش کیفیت و همچنین افزایش سلامت

مواد خوراکی تولید شده توسط کارخانجات خود, از سلفون استفاده می‌نمایند. این امر سبب می‌شود تا ماندگاری محصولات غذایی به شکل چشمگیری افزایش یافته و میزان ضایعات غذایی کاهش یابد.
استفاده از سلفون بسته بندی دارای مزایای بسیار زیادی برای تولیدکننده و مشتری است که یکی از آنها, کاهش هزینه‌ ها در این صنعت است. این محصولات, امروزه در کارخانجات داخلی در کشور ما تولید می‌شوند و در صنایع مختلف قابل مصرف می‌باشند. این محصولات, به راحتی قابل حمل هستند,قیمت مناسبی دارند و می‌توانند به افزایش ماندگاری مواد غذایی کمک کنند. به طور خلاصه کاربرد این محصولات را می‌توان اینگونه بیان کرد:

 • بسته بندی محصولات خوراکی در صنایع غذایی
 •  کاور مبلمان و وسایل چوبی
 •  بسته بندی لوازم منزل در اسباب کشی
 •  روکش میز در محیط‌هایی مانند رستوران, کافه و…
 • جل نمودن کتاب
 •  اتوکلاو

در صورتی که قصد دارید تا با مزایای این محصولات آشنا شوید,مطالعه ادامه این مقاله را از دست ندهید.

انواع سلفون بسته بندی

انواع سلفون بسته بندی | پیروزپک سپاهان

انواع سلفون بسته بندی

همانطور که در بخش قبل مشاهده کردید, سلفون بسته بندی امروز کاربردهای بسیار زیادی دارد به طوری که انجام برخی کارها بدون این محصولات چندان ساده نیست. از این سلفون‌ها تقریبا می‌توان در هر محیط و صنعتی استفاده نمود و

از مزایای بیشمار آن بهره‌مند شد. نکته قابل توجه آن است که تنوع این محصولات امروزه در بازار بسیار زیادی است از این رو چنانچه قصد خرید سلفون بسته بندی را دارید توصیه می‌کنیم پیش از خرید با انواع این محصولات آشنایی داشته باشید. انواع سلفون بسته بندی عبارتند از:

 • سلفون متالایز
 • سلفون صدفی
 •  سلفون شفاف

هریک از این محصولات دارای ویژگی‌ها و مشخصات منحصر به فردی هستند که در این قسمت به بررسی آنها خواهیم پرداخت.

سلفون متالایز را باید یکی از محصولات پرفروش در بازار دانست که علت آن، طراحی مقاوم به رطوبت و نور آن است. در یک قسمت این سلفون از آلومینیوم استفاده شده است به همین جهت از این محصولات عمدتا در بسته بندی مواد خوراکی مانند پفک یا چیپس استفاده می‌گردد. یکی دیگر از انواع سلفون‌های بسته بندی, سلفون صدفی است. عمده کاربری این محصولات, بسته بندی مواد غذایی است که قرار است به مدت طولانی در سردخانه نگهداری شوند. این محصولات با نام CPP و OPP نیز در بازار شناخته می‌شوند که دلیل این امر, جنس مواد اولیه‌ای است که در تولید آن به کار رفته است.

در نهایت,سلفون‌های شفاف که به نام سلفون استرچ نیز شناخته می‌شوند نوعی از سلفون‌ های بسته بندی هستند که مواد داخل آن, به خوبی قابل مشاهده است. از این سلفون در دستگاه بسته بندی چایی نیز استفاده میشود . اگر محصولات مورد نظر شما حساسیتی در مورد برخورد نور مستقیم ندارند، نظیر سالاد و…, شما به راحتی می‌توانید از این سلفون برای بسته بندی استفاده کنید.
همانطور که مشاهده کردید,تنوع این محصولات بسیار زیاد است اما این محصولات,به دلیل مزایایی که دارند، امروزه به یکی از محصولات بسته بندی پر کاربرد تبدیل شده‌اند. در ادامه, نگاهی به مزایای استفاده از سلفون بسته بندی خواهیم انداخت.

مزایای سلفون بسته بندی

مزایای سلفون بسته بندی | پیروزپک سپاهان

مزایای سلفون بسته بندی

تا به این بخش از مقاله با کاربردها و انواع سلفون بسته بندی آشنا شدیم. این محصولات, کاربردهای بسیار زیادی دارند به طوری که کمتر صنایعی را می‌توان یافت که از این محصولات در بسته بندی محصولات خود استفاده نکند. نکته مهم آن است که برای آنکه بتوان بهترین نوع سلفون را خریداری نمود باید به چندین نکته مهم توجه کرد که عبارتند از موارد زیر:

 •  کیفیت
 • قیمت
 • انعطاف پذیری و قابلیت ارتجاعی
 • شفافیت
 • چسبندگی مناسب

در این بخش, قصد داریم تا مزایای سلفون بسته بندی را عنوان کنیم تا با توجه به فاکتورهای بالا بتوانید بهترین محصول را انتخاب نمایید.

امکان مشاهده محتویات درون بسته بندی

همانطور که گفته شد,یکی از ویژگی‌ های سلفون‌های بسته بندی, شفاف بودن آنهاست. این بدان معناست که مشتریان می‌توانند محتویات بسته نظیر گوشت و مرغ, سبزی و میوه و… را به خوبی مشاهده کرده و نسبت به خرید آنها تصمیم بگیرند. همچنین این سلفون‌ ها به تولیدکنندگان امکان می‌دهند تا لیبل برند خود را نیز روی این سلفون چاپ نمایند. به این ترتیب مشتری می‌تواند از مواردی نظیر قیمت, تاریخ تولید و برند تولید کننده آگاهی پیدا کند.

محافظت از مواد غذایی

محصولات پروتئینی نظیر گوشت,مرغ و ماهی در تماس با هوا به سرعت دچار فساد شده و عملا استفاده از آنها غیر ممکن می‌گردد. وجود یک بسته بندی مناسب سبب می‌شود تا از مواد غذایی در تمامی مراحل از حمل و نقل از کارخانه تا فروشگاه محافظت نمود تا در نهایت محصولی کاملا تازه، سالم و بهداشتی به دست مشتری برسد. این لایه محافظ همچنین می‌توانید از آلوده شدن مواد غذایی جلوگیری کرده و به این ترتیب, سبب کاهش هزینه‌های ناشی از اتلاف مواد غذایی شود.

اشغال فضای بسیار کم

یکی از مواردی که بسیاری از کارخانجات تولیدکننده مواد غذایی با آن درگیر هستند, نوع بسته بندی و سخت بودن حمل و نقل مواد خوراکی است. بسته بندی با روش‌های غیر مرسوم می‌تواند سبب اشغال فضای زیادی در ماشین‌ های حمل و نقل شود به طوریکه این کارخانجات ناچار به استفاده از چندین ماشین برای انتقال محصولات غذایی خود باشند. بسته بندی محصولات خوراکی با سلفون بسته بندی می‌توان فضای اشغالی را به شکل چشمگیری کاهش داده و میزان هزینه‌های تمام شده برای کارخانجات را به خوبی کاهش دهد. علاوه بر این امر, چیدمان بسته‌ های بزرگ در سردخانه‌ها نیز می‌تواند بسیار دردسر ساز باشد. این کارخانجات به راحتی می‌توانند محصولات تولیدی خود را به کمک سلفون و با ابعاد بسیار کمتر بسته بندی نموده و روانه بازار نمایند.

قیمت بسیار مناسب

در مقایسه با سایر محصولاتی که به منظور بسته بندی مواد در صنایع مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرد، سلفون از قیمت بسیار پایین‌تری برخوردار است. به همین جهت، بسیاری از کارخانجات می‌توانند با تهیه این محصولات,در هزینه‌های خود صرفه جویی نمایند.

در این مقاله از پیروز پک با سلفون بسته بندی و مزایای آن آشنا شدید. با در نظر گرفتن مواردی که در این مقاله عنوان شد, باید گفت سلفون بسته بندی امروزه به یکی از محصولات مناسب در صنایع تبدیل شده که امکان بسته بندی بهداشتی و اقتصادی را در اختیار کارخانجات تولیدکننده قرار می‌دهد.

موارد استفاده دستگاه های پیروز پک

از توانایی و مهارت تیم ما مطمئن شوید

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  تماس با کارشناسان ما
  سبد خرید
  Optimized with PageSpeed Ninja