پیروز پک 03135315552 info@pirouzpack.ir

كاهش ضايعات بسته بندی هدف صنایع پيروز پایور سپاهان

توسط 26 آذر 1398

كاهش ضايعات بسته بندی یکی از معضلاتی است که امروزه بسته بندی نوین دارد. افزایش جمعیت تقاضا برای مواد غذایی سالم در بسته بندی با کیفیت را افزایش داده است. از این رو بسته بندی محصولات مختلف اهمیت زیادی پیدا کرده است. ضمن اینکه افزایش تقاضا منجر به افزایش سرعت مصرف مواد اولیه بسته بندی شده است. که این مسئله به آلودگی محیط زیست نیز دامن زده است. كاهش ضايعات بسته بندی بهترین کاری است که می توان در این زمان برای حفظ محیط زیست خود انجام داد.
در این جا برای کاهش این ضایعات در هنگام بسته بندی محصولات مختلف می پردازیم.
همچنین کاهش ضایعات محصول نیز در هنگام بسته بندی اهمیت زیادی دارد.

انقلاب صنعتی و کالاهای صنعتی

ظهور انقلاب صنعتی باعث به وجود آمدن تحولی بزرگ در تولید کالا شد. پس از آن کالاهای صنعتی با تنوع فراوان تولید و روانه بازار شدند و رقابت شدید میان تولید کنندگان کالاهای مختلف باعث شکل گیری شیوه جدید در روش بسته بندی شد. در این زمان بود که هنر وارد عرصه بسته بندی کالا به خصوص بسته بندی مواد غذایی شد. عوامل مختلفی امروزه در بسته بندی اهمیت دارد که می توان به علوم روانشناسی فردی و اجتماعی و ارگونومی صنعتی طراحی و چاپ اشاره نمود. با این اوصاف صنعت بسته بندی امروزه به یک صنعت نو و یک تکنولوژی قدرتمند تبدیل شده است.

تعريف بسته بندی

اگر بخواهیم تعریف دقیقی از بسته بندی داشته باشیم باید بگوییم که بسته بندی فرایند آماده سازی محصول برای حمل , نگهداری و تحویل به مشتری است. بسته بندی می تواند تضمینی برای تحویل محصول به مشتری در شرایط مطمئن و مطلوب باشد. همچنین در توزیع محصول , ذخیره و فروش آن نیز تاثیرگذار است.

امروزه بسیاری از افراد بدون توجه به کیفیت محصول و تنها به این دلیل که از بسته بندی آن خوششان آمده است اقدام به خرید محصول می نمایند. اهمیت بسته بندی نیز به اندازه ای است که کمتر کسی برای خرید محصولاتی که بسته بندی ندارند و یا در بسته بندی های نامناسب ارائه می شوند اقدام می نماید.

كاهش ضايعات بسته بندی

توجه به طراحی و چاپ و نوع بسته بندی می تواند باعث كاهش ضايعات بسته بندی شود.
برای كاهش ضايعات بسته بندی بهتر است بسته بندی با توجه به:
حجم محصول
وزن محصول
اندازه محصول

طراحی شود تا کمترین میزان ممکن مواد اولیه برای تولید بسته بندی مصرف شود.
همچنین بهداشت , کیفیت و امنیت بسته بندی نیز حفظ شود.
امکان استفاده دوباره
بازیافت بسته بندی
تهیه کمپوست
بازگشت انرژی

از مواردی است که در طراحی و چاپ و بسته بندی مواد غذایی مد نظر است و به كاهش ضايعات بسته بندی کمک می نماید. نوع طراحی و چاب بسته بندی های امروزی باعث افزایش ضایعات بسته بندی شده است که برای كاهش ضايعات بسته بندی باید به این موارد بیشتر دقت کرد.

استفاده از مواد قابل بازیافت

کاهش مواد زائد که منجر به تخلیه آنها در محیط زیست می شود
نیز می تواند به كاهش ضايعات بسته بندی کمک زیادی نماید.
زیرا امروزه چنین مشکلاتی برای کشورهای درحال توسعه باعث بروز مسائل مالی زیادی شده است. مشکلات زیست محیطی نیز در این کشورها به حد بحرانی خود رسیده است.

كاهش ضايعات بسته بندی با تولیدات پیروز پایور

شركت پيروز پايور سپاهان با استفاده از دستگاه بسته بندی پيلوپك تمام اتوماتيك توانسته است بهترین نوع بسته بندی را با كاهش ضايعات بسته بندی ارائه نماید. استفاده از دستگاه بسته بندی پیروز پایور تا حدود زیادی توانسته است از ضایعات محصول , مواد اولیه بسته بندی و اتلاف زمان بسته بندی پیشگیری نماید. از دیگر روشهای كاهش ضايعات بسته بندی عدم استفاده از طراحی هایی است که جنبه ظاهری بسته بندی را افزایش می دهد. زمانی که مواد اولیه زیادی برای بسته بندی صرف نشود می توان به كاهش ضايعات بسته بندی نیز امیدوار بود.

استفاده از طراحی و چاپ زیاد در بسته بندی بازیافت آن را نیز مشکل تر می کند و باعث افزایش ضایعات بسته بندی می شود. حذف بخش های اضافی بسته بندی بهترین راهکار برای كاهش ضايعات بسته بندی است. همچنین باعث کاهش قیمت تمام شده بسته بندی نیز می شود و همین امر به ارزان تر تمام شدن محصول هم برای تولید کننده و هم برای مشتری منجر می گردد. مهم ترین گام در كاهش ضايعات بسته بندی و حفظ محیط زیست , طراحی و ساخت بسته بندی به گونه ای است که در آن از مواد سمی و بی کیفیت کمتر استفاده شود و استفاده از این مواد به حداقل برسد. كاهش ضايعات بسته بندی باعث مقرون به صرفه شدن قیمت تمام شده بسته بندی برای تولید کننده می شود.
مشتری نیز با كاهش ضايعات بسته بندی قیمت کمتری بابت آن خواهد پرداخت.

یک بسته بندی مناسب با ماشین بسته بندی با کیفیت

برای داشتن یک بسته بندی اصولی با قیمت تمام شده مناسب کافیست از ماشین بسته بندی پیروز پایور استفاده نمایید. این دستگاه های بسته بندی برای بسته بندی انواع محصولات مختلف می توانند مورد استفاده قرار بگیرند.
از دستگاه های بسته بندی می توانید در موراد زیر استفاده نمایید:
بسته بندی مواد غذایی
بسته بندی قطعات مختلف
بسته بندی محصولات پلاستیکی
بسته بندی نان
بسته بندی لوازم طبی و تجهیزات پزشکی
بسته بندی محصولات بهداشتی
و …
پس هر محصولی که تولید می کنید بسته بندی آن را به دستگاه بسته بندی پیروز بسپارید و مناسب ترین بسته بندی را با قیمت خوب بدون کوچکترین ضایعات در محصول و متریال بسته بندی داشته باشید. با ما در تماس باشید و از ما مشاوره بخواهید.

 امروزه تولید انبوه از مهم ترین عوامل کسب و کار می باشد. دستگاه ها و ماشین آلات مختلف کار های مختلف را برای ما سریع تر و با کیفیت بالا تری انجام می دهند. در صنعت بسته بندی نیز این موضوع صدق می کند. دستگاه بسته بندی لباس و دستگاه بسته بندی رولت تنها دو مثال از دستگاه های بسته بندی پیروز پک می باشند که میتوانند به شما در این زمینه کمک کنند. 

برخی از ماشین آلات بسته بندی پیروز پک:

  1. دستگاه بسته بندی کیک یزدی
  2. دستگاه بسته بندی بستنی

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    تماس با کارشناسان ما
    سبد خرید
    Optimized with PageSpeed Ninja