پیروز پک 03135315552 info@pirouzpack.ir

نکات بسته بندی درباره آینده صنعت بسته بندی نظرات دکتر bruce harte

توسط 26 آذر 1398

در این مقاله سعی در بیان اظهارات در ارتباط با نکات بسته بندی و آینه این صنعت مهم داریم که امیدواریم بتوانیم اطلاعات لازم را در اختیار شما قرار دهیم. دکتر bruce harte استاد بازنشسته مدرسه بسته بندی دانشگاه میشیگان که به تازگی پس از 34 سال کار در مدرسه بسته بندی میشیگان در حال تدریس بوده و صاحب نظر در رشته بسته بندی مواد غذایی می باشد. طی نشستی با خبرنگار مجله packaging word به نکات مهمی در رابطه با روشهای بسته بندی و نکات بسته بندی اشاره نمود.

نکات بسته بندی و نیاز بسته بندی امروز

ایشان در پاسخ به سوال خبرنگار (امروزه بزرگترین نیاز بسته بندی را چه چیزی می بینید؟)
گفت : دو مطلب به ذهن می رسد.
اول اینکه ما به بسته بندیهای حرفه ای نیاز داریم که بتوانیم بیش از یک رویکرد سیستمی را برای حل مسائلی که درگیر آن هستند به کار بندیم.
این گونه افراد برای حل مسئله از مسیر
نیازمندیهای محصول
خصوصیات طراحی
تولید
ملاحظات توزیع
و البته تا قرار گرفتن نهایی محصول در بازار خرده فروشی
حرکت می کنند.

دوم فکر می کنیم فرصت بزرگی برای نکات بسته بندی حرفه ای وجود دارد تا فرایندهایی را که به مصرف کننده یا استفاده کننده نهایی ربط پیدا می کند بفهمند. من فکر می کنم ما به طراحی اساسی و ویژگی های بسته بندی در همه اجزا و مراحل که در بالا گفتم نیاز داریم. اما ما باید به چگونگی تاثیر این عوامل بر یکدیگر و وابستگی آنها به مصرف کننده تاکید کنیم.

فکر می کنم مصرف کننده نیاز دارد که دخالت بیشتری در کنترل و هدایت فرآیند داشته باشد.
وقتی اطلاعات و بینش ها درک شد. اکنون ما به فهم و درک چگونگی پیشبرد راه حل های بسته بندی (با ایجاد آنها ) در سیستمی که مراقب همه ورودی ها باشد و با موثرترین شیوه عمل کند نیاز داریم.

مهمترین نکات بسته بندی

مهمترین توسعه در نکات بسته بندی در طول 40 سال اخیر در چه بوده است؟
این توسعه چه تغییراتی به وجود آورده است؟

اگر به محصولات غذایی نگاه کنیم، فکر می کنم تغییرات گسترده ای که در ظروف پلاستیکی ایجاد شده بسیار چشمگیر می باشد. اگر به سی سال پیش برگردیم، در آن زمان رزین های پلاستیکی زیادی به خصوص در رده پلاستیک های نفوذ ناپذیر ایجاد شده در عملکرد و قالبگیری هم پیشرفت هایی مانند توانایی در تولید احجام چند لایه، کنترل شکل ظرف و قرار دادن محصولات در ظروف مختلف داشته ایم. از نظر من، این پیشرفت ها باعث تغییراتی در کسب و کار شده اند. به این دلیل که این پیشرفت ها بر شکل و وزن ظروف تاثیر گذاشته اند. فکر می کنم که پلاستیک ارزش محصولات غذایی را بالا برده است. جالب است که با وجود پایداری و هزینه های کمتر، ما به محصولات یک لایه برمی گردیم.

اما این پیشرفت ها در محصولات چند لایه در نوآوری پلاستیک و کاربرد آنها در بسته بندی غذا تاثیرات بارزی داشته اند.
این تغییر قابل توجهی می باشد.

نکات بسته بندی و پیشرفت های بسته بندی

چه پیشرفت نوظهوری در بسته بندی را به عنوان نوید بخش ترین آنها در آینده می دانید؟
یکی از مواردی که من فکر می‎کنم با پیشرفت خود تاثیر چشمگیری داشته باشد،کل حیطه چاپ ساختارهای الکترونیکی بر روی بسته بندیها و قابلیت ارتباط متقابل آن با گوشی های هوشمند و وسایل مشابه است.

این فناوری به همراه پیشرفت هایی در زمینه نکات بسته بندی هوشمند می تواند امنیت و کیفیت را ارتقا بخشد؛ به ویژه اگر تا جایی توسعه یابد که خود بسته بتواند مصرف کننده را از خطرناک بودن یا منقضی شدن محصولات داخلش آگاه کند.
حتی شاید ما روزی قادر شویم تا به یک بسته بگوییم : لطفا دو عدد از محتویات را به من بده

برخی از دستگاه ها و ماشین های بسته بندی تولید شده در صنایع پیروز پک:

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    تماس با کارشناسان ما
    سبد خرید
    Optimized with PageSpeed Ninja