پیروز پک 03135315552 info@pirouzpack.ir

نکات مهم بسته بندی و مهم ترین پیشرفت های آن

توسط 27 آذر 1398

در این مقاله قصد داریم در مورد نکات مهم بسته بندی مواد غذایی که شامل نظرات دکتر bruce harte درباره آینده صنعت بسته بندی است صحبت کنیم. دکتر bruce harte در حال تدریس در مدرسه بسته بندی دانشگاه میشیگان بوده که به‌تازگی پس از 34 سال کار در این مدرسه بازنشسته شده است و صاحب‌نظر در رشته بسته بندی مواد غذایی می‌باشد. دکتر طی نشستی که با خبرنگار مجله packaging word داشت به نکات مهمی در رابطه با روش‌های بسته بندی و اهمیت آن اشاره نمود.

بزرگ‌ترین نیاز بسته بندی امروز

از نکات مهم بسته بندی نیازهای این صنعت در جهان امروز است.
ایشان در پاسخ به سؤال خبرنگار (امروزه بزرگ‌ترین نیاز بسته بندی را چه چیزی می‌بینید ؟ )گفت : از نکات مهم بسته بندی دو مطلب به ذهن می‌رسد. اول اینکه ما به بسته بندی‌های حرفه‌ای نیاز داریم که بتوانیم بیش از یک رویکرد سیستمی را برای حل مسائلی که درگیر آن هستند به کاربندیم. این‌گونه افراد برای حل مسئله از مسیر نیازمندی‌های محصول، خصوصیات طراحی، تولید، ملاحظات توزیع و البته تا قرار گرفتن نهایی محصول در بازار خرده‌فروشی حرکت می‌کنند.

دوم فکر می‌کنیم فرصت بزرگی برای بسته بندی‌های حرفه‌ای وجود دارد تا فرآیندهایی را که به مصرف‌کننده یا استفاده‌کننده نهایی ربط پیدا می‌کند بفهمند. من فکر می‌کنم ما به طراحی اساسی و ویژگی‌های بسته بندی در همه اجزا و مراحل که در بالا گفتم نیاز داریم. اما ما باید به چگونگی تأثیر این عوامل بر یکدیگر و وابستگی آن‌ها به مصرف‌کننده تأکید کنیم. فکر می‌کنم مصرف‌کننده نیاز دارد که دخالت بیشتری در کنترل و هدایت فرآیند داشته باشد. وقتی اطلاعات و بینش‌ها و نکات مهم بسته بندی درک شد اکنون ما به فهم و درک چگونگی پیشبرد راه‌حل‌های بسته بندی (با ایجاد آن‌ها ) در سیستمی که مراقب همه ورودی‌ها باشد و با مؤثرترین شیوه عمل کند نیاز داریم.

نکات مهم بسته بندی

مهم‌ترین توسعه در بسته بندی در طول 40 سال اخیر در چه بوده است؟
این توسعه چه تغییراتی به وجود آورده است؟
توسعه در صنعت بسته بندی از نکات مهم بسته بندی نوین است.
اگر به محصولات غذایی نگاه کنیم
فکر می‌کنم تغییرات گسترده‌ای که در ظروف پلاستیکی ایجادشده بسیار چشمگیر می‌باشد. اگر به سی سال پیش برگردیم، در آن زمان رزین‌های پلاستیکی زیادی بخصوص در رده پلاستیک‌های نفوذناپذیر ایجاد شد. در عملکرد و قالب‌گیری هم پیشرفت‌هایی مانند توانایی در تولید احجام چندلایه، کنترل شکل ظرف و قرار دادن محصولات در ظروف مختلف داشته‌ایم. از نظر من، این پیشرفت‌ها باعث تغییراتی در کسب‌وکار شده‌اند. به این دلیل که این پیشرفت‌ها بر شکل و وزن ظروف تأثیر گذاشته‌اند. فکر می‌کنم که پلاستیک ارزش محصولات غذایی را بالا برده است. جالب است که با وجود پایداری و هزینه‌های کمتر، ما به محصولات یک‌لایه برمی‌گردیم. اما این پیشرفت‌ها در محصولات چندلایه در نوآوری پلاستیک و کاربرد آن‌ها در بسته بندی غذا تأثیرات بارزی داشته‌اند.
این تغییر قابل‌توجهی می‌باشد.

مهم‌ترین پیشرفت در صنعت بسته بندی نوین

از نکات مهم بسته بندی پیشرفت‌هایی که در این صنعت رخ می‌دهد.
چه پیشرفت نوظهوری در بسته بندی را به‌عنوان نویدبخش‌ترین آن‌ها در آینده می‌دانید؟ یکی از مواردی که من فکر می‎کنم با پیشرفت خود تأثیر چشمگیری داشته باشد، کل حیطه چاپ ساختارهای الکترونیکی بر روی بسته بندی‌ها و قابلیت ارتباط متقابل آن با گوشی‌های هوشمند و وسایل مشابه است. این فناوری به همراه پیشرفت‌هایی در زمینه بسته بندی هوشمند می‌تواند امنیت و کیفیت را ارتقا بخشد ؛ به‌ویژه اگر تا جایی توسعه یابد که خود بسته بتواند مصرف‌کننده را از خطرناک بودن یا منقضی شدن محصولات داخلش آگاه کند.
حتی شاید ما روزی قادر شویم تا به یک بسته بگوییم:
لطفاً دو عدد از محتویات خود را به من بده

برخی محصولات ما:

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    تماس با کارشناسان ما
    سبد خرید
    Optimized with PageSpeed Ninja