پیروز پک 03135315552 info@pirouzpack.ir

هماهنگ سازی متخصصان بسته بندی در سراسر جهان

توسط 27 آذر 1398

به نظر شما آیا متخصصان بسته بندی در گوشه و کنار جهان یکی می‌شوند و هماهنگ‌سازی را در سراسر مرزها سرلوحه خود قرارمی دهند ؟

هماهنگ‌سازی متخصصان بسته بندی در جهان

برای من یکسان‌سازی مانند شمشیر دو لب است. می‌دانم که می‌تواند وضعیت توزیع را کارآمدتر کند، اما ممکن است این موضوع میزان خلاقیت را که از نظر من بسیار مهم است کاهش دهد. به خصوص زمانی که به توسعه بسته‌های جدید، محصولات و طرح‌ها و دستگاه‌های جدید مطرح می‌شود.
این موضوع می‌تواند به شکل فزاینده‌ای باعث ایجاد یک محیط راکد شود و این همان چیزی است که خطرناک است. اما این کار در برخی جاها منطقی است. مثلاً در جایی که ابعاد استاندارد پالت‌ها پذیرفته شده است و شناخت فرکانس‌هایی که عموماً برای برچسب‌های RFID مناسب هستند وجود دارد باید یکسان‌سازی را انجام داد. یا شاید در محدوده بسته ‌بندی‌های پایدار (Sustainable ) یکسان‌سازی بتواند بسیار مفید واقع شود. اما اگر بخواهیم همه چیز یک شکل می‌شود به نظر من این یک ضرر بزرگ است.

مشکلات متخصصان بسته ‌بندی ایران

در اینجا به برخی از مهم‌ترین مشکلاتی که متخصصان بسته ‌بندی ایران با آن مواجه هستند می‌پردازیم.

متخصصان بسته بندی و نیاز به تجهیزات مناسب

اگر سری به نمایشگاه‌های جهانی بزنید با امکانات و دستگاه‌هایی روبرو می‌شوید که تا چندین سال آینده نیز وارد ایران نمی‌شوند درحالی‌که اگر چنین دستگاه‌هایی در ایران وجود داشت دست متخصصان بسته بندی و طراحان بسته بندی باز بود و به‌سادگی می‌توانستند خدمات بهتر و مفیدتری در زمینه بسته بندی محصولات به‌ویژه کالاهای صادراتی ارائه نمایند. فقدان فناوری‌های لازم در این زمینه یکی از مشکلات کشور ایران است اما مشکلات دیگری نیز در این راستا وجود دارد. تیم‌های طراحی و متخصصان بسته بندی در سراسر ایران جمعیت بسیار اندکی را تشکیل می‌دهند
و برخی از کسانی که در این زمینه فعالیت دارند تخصص لازم و کافی را ندارند.
یک طراح بسته بندی باید اطلاعات کافی در مورد خود مواد داشته باشد و نبود این اطلاعات باعث شکست در صنعت بسته بندی کالا می‌شود. این مسئله یکی از عوامل اصلی در شکست صادرات محصولات به شمار می‌رود. ازاین‌رو متخصصان بسته بندی پیش از اقدام به هر کاری ابتدا باید تمامی زوایا را موردبررسی قرار دهند و سپس دست به طراحی بزنند.

تولید بسته بندی نامرغوب از مشکلات صنعت بسته بندی

برخی از تولیدکنندگان به دنبال یک بسته بندی ارزان هستند تا قیمت تمام شده بسته بندی خود را با کمترین میزان به اتمام برسانند بنابراین نوعی از بسته بندی را انتخاب می‌کنند که قیمت پایین‌تری دارد و کیفیت آن نیز نامرغوب است. تولیدکنندگان بسیار کمی هستند که در ایران به کیفیت بسته بندی محصول خود توجه می‌کنند و برای آن اهمیت قائل هستند. همچنین بسیاری از محصولات در ایران دارای بسته بندی بسیار نامناسب و یا اصلاً بدون بسته بندی است برای مثال اگر به بسته بندی نان توجه بیشتری شود می‌تواند از دور ریز این محصول به میزان زیادی جلوگیری شود. تولیدکنندگان باید توجه داشته باشند که سرمایه‌گذاری روی بسته بندی محصول خود و استفاده از متخصصان بسته بندی برای طراحی یک بسته مناسب یک سرمایه‌گذاری سودآور است
زیرا در بازاریابی و فروش تأثیر بسیار زیادی خواهد داشت.

عدم صرف بودجه و زمان کافی برای بسته بندی

محدودیت زمان و بودجه دو تا از بزرگ‌ترین مشکلاتی است که برای بسته بندی کالا در ایران وجود دارد.
کارفرمایان پس از صرف هزینه برای
تولید
سوله
دستگاه‌های خط تولید
و نیروی انسانی
و پس از تولید محصول به این فکر می‌افتند که باید یک بسته بندی برای کالای خود داشته باشند بنابراین طراحان و متخصصان بسته بندی وقت و بودجه کافی برای این کار ندارند و نتیجه با آن چیزی که مورد انتظار است فاصله زیادی خواهد داشت.
یک بسته بندی مناسب همچنین باید بتواند ویژگی‌های محصول را حفظ نماید.
برای مثال در بسته بندی زعفران درصورتی‌که از پلاستیک مرغوب و مواد اولیه با کیفیت استفاده نشود ضربه بسیار بدی به کیفیت زعفران خوب ایرانی وارد خواهد کرد و باعث می‌شود تا در بازارهای جهانی نیز جایگاهی نداشته باشد. دیگر محصولات خوب ایرانی نیز به همین ترتیب به دلیل نداشتن بسته بندی مناسب از چرخه صادرات حذف می‌شوند و یا به صورت فله‌ای به دیگر کشورها فروخته شده و سپس با یک بسته بندی خارجی دوباره به خودمان فروخته می‌شود.

عدم توجه به پیشرفت‌های بسته بندی در جهان

پیشرفت‌های زیادی در صنعت بسته بندی صورت گرفته است برای مثال استفاده از فناوری نانو در تولید بسته بندی که کیفیت و ویژگی‌های محصولات را برای مدت‌زمان طولانی حفظ می‌کند.
از این محصول می‌توان در بسته بندی مواد غذایی و دارویی مانند
بسته بندی سبزیجات
بسته بندی میوه
بسته بندی نان
و …
استفاده نمود.
اما به دلیل قیمت بالایی که دارد چندان در ایران مورد توجه نیست.
در پایان باید گفت که جمع‌آوری تیمی از متخصصان بسته بندی و طراحان حرفه‌ای به همراه استفاده از تجهیزات مناسب اعم از تکنولوژی‌ها و دستگاه بسته بندی مدرن می‌تواند یک حرکت اساسی در صنعت بسته بندی ایران باشد و مسئولین مرتبط در این زمینه باید به فکر چاره‌اندیشی باشند. صنایع بسته بندی پیروز پایور سپاهان تولیدکننده بهترین و مدرن‌ترین دستگاه‌های بسته بندی در کشور است این دستگاه‌ها و ماشین‌آلات بسته بندی قادر به بسته بندی محصولات مختلف تولیدی باکیفیت بالا و قیمت مناسب می‌باشد.
برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید تماس بگیرید

همانطور که د بالا اشاره شد برای بسته بندی مناسب, به تجهیزات مناسب نیاز است. امروزه شرکت های زیادی در زمینه تولید دستگاه های بسته بندی فعالیت می کنند. پیروز پک یکی از این مجموعه ها می باشد که با طراحی و ساخت دستگاه بسته بندی کیک یزدی در صنایع غذایی, دستگاه بسته بندی لباس و… به تجهیز کردن کارخانه جات و صنایع مختلف کمک می کند.

برخی از دستگاه های پیروز پک:

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    تماس با کارشناسان ما
    سبد خرید
    Optimized with PageSpeed Ninja