پیروز پک 03135315552 info@pirouzpack.ir

چالش ضایعات محصولات جامد

چالش ضایعات محصولات جامد

توسط در مقالات 18 دسامبر 2019

اکنون نوبت به چالش ضایعات محصولات جامد یا زباله‌های جامد و چگونگی استفاده از این مواد است. دفع یا از بین بردن زباله‌ها همیشه یکی از چالش‌برانگیزترین کارهایی است که در هر کشور باید انجام شود و انتخاب بهترین راه برای دفع یا بازیافت این ضایعات محصولات جامد یکی از مهم‌ترین سیاست‌های پیش روی هر دولت به شمار می‌رود. زباله‌ها می‌توانند معضلی خطرناک و جدی برای محیط‌زیست به شمار روند بنابراین نیاز به مدیریت صحیح به‌ویژه در زمینه ضایعات فسادپذیر دارد.

تبدیل ضایعات محصولات جامد به انرژی

برخی از انواع ضایعات محصولات جامد پتانسیل تبدیل شدن به مواد قابل‌استفاده را دارند بنابراین ما به دنبال راهی هستیم تا بتوانیم این ضایعات محصولات جامد را بازیافت کنیم.
شاید حالا زمان آن رسیده است که راهی برای تبدیل زباله به انرژی پیدا کنیم و این چیزی است که در خارج از ایالات‌متحده آمریکا کاملاً عادی است. این کار چالش‌های خود را دارد، اما کارآفرینان بسیاری در برخی کشورهای دیگر هستند که درصورتی‌که به آن‌ها فرصت داده شود، زمان تبدیل زباله به انرژی و چگونگی آن را بهتر می‌دانند.
ما می‌توانیم برای ابتکار و خلاقیتشان به آن‌ها اعتبار بدهیم. آن‌ها به جای این‌که به این مواد فقط به‌عنوان زباله‌های جامد نگاه کنند به بسته بندی به عنوان منبعی که می‌تواند در جایی دیگر مورداستفاده قرار گیرد، می‌نگرند. این برنامه‌ای است که در آن دو طرف برنده هستند حتی ممکن است با این کار فرصت‌های شغلی جدیدی نیز ایجاد نماید.

نقش بسته بندی در حفظ مواد غذایی

بسته بندی در کشورهای توسعه‌نیافته چه کاری می‌توانند برای بهبود کالاها با زندگی مردم انجام دهند؟ ما اخبار زیادی در مورد میزان غذایی که به هدر می‌رود می‌شنویم، که این میزان در کشورهای درحال‌توسعه، که غذا قبل از رسیدن به دست مصرف‌کننده خراب می‌شود، 40 تا 50 درصد است. حتی در کشورهای توسعه‌یافته، غذای زیادی قبل از استفاده شدن در یخچال‌های ما خراب می‌شود. بنابراین یکی از نقش‌های اصلی بسته بندی مواد غذایی کمک به حفظ ارزش این مواد است. امروزه؛
بسته بندی غذای آماده و نیمه آماده
بسته بندی نان
بسته بندی کیک
بسته بندی شکلات و شیرینی
بسته بندی غذاهای رستورانی
و … همگی نشان از رشد چشمگیر نقش بسته بندی در کاهش ضایعات محصولات جامد غذایی می‌باشد.

مظروف سازی و کاهش آسیب مواد غذایی

شاید این کار به وسیله؛
مظروف سازی که “آسیب فیزیکی به مواد را کم می‌کند
جلوگیری از آلودگی یا دور نگه‌داشتن جانوران از ورود به محصولات غذایی
تأمین طول مدت ماندگاری موردنظر بازار
صورت بگیرد این چیزی است که بسته بندی محصولات جامد مدنظر دارد.
بنابراین حفظ کیفیت، تأمین امنیتی که به معنی جلوگیری از دست‌کاری محصولات غذایی توسط افراد و صدمه زدن به دیگران می‌شود، یا حذف محصولات غذایی جعلی همگی به ویژگی‌های بسته بندی ربط دارند، نقش و اهمیت بسته بندی محصولات غذایی در کاهش گرسنگی شاید به اندازه تولید غذا، که در درجه اول اهمیت قرار دارد و نیز کاهش ضایعات محصولات جامد غذایی باشد.

ارزش بسته بندی در زندگی امروز

این شاید قابل‌درک نیست که از هر دو پوند غذایی که تولید می‌شود، بیش از یک پوند یا نیم پوند از آن از بین برود. بنابراین بسته بندی و چرخه عرضه محصول، باهم، می‌توانند اتلاف محصول را تا حد زیادی کاهش دهند. کشورهایی که نسبت به بسته بندی منفی نگری می‌کنند صدمه زیادی به شهروندان خود می‌زنند، و تنها به خاطر دیدگاه غلط نسبت به آن چه بسته بندی انجام می‌دهد به مردم آسیب وارد می‌کنند. بسته بندی امروزه نقش اساسی و مهم در حفظ ارزش و کیفیت محصولات غذایی و دیگر محصولات بازی می‌کند. همچنین نقش بسته بندی در بازاریابی و فروش را نیز نمی‌توان نادیده گرفت

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    Open chat
    سلام
    چطور میتونم کمکتون کنم؟
    Powered by