پیروز پک 03135315552 info@pirouzpack.ir

راه اندازی صفر تا صد خط تولید با دستگاه بسته بندی میوه خشک

توسط 17 اردیبهشت 1402

راه اندازی صفر تا صد خط تولید با دستگاه بسته بندی میوه خشک پروسه ای است که باید با دقت انجام شود تا از بروز هر گونه اشکالی چلوگیری شود. این امکان وجود دارد بسیاری از افراد این را تصور کنند که برای راه اندازی خط تولید میوه خشک استفاده از روش سنتی بسیار بهتر باشد.
همچنین به رغم اقتصادی ‌بودن روش سنتی, میوه‌ خشک به‌ این دلیل که در فضای باز خشک شوند باعث می شوند تا در معرض آلودگی هوا, گرد و غبار و حشرات قرار ‌گیرند. این عامل باعث افت شدید کیفیت این محصولات می‌ شود. از جهتی, با اهمیت ترین مشکل روش ‌های سنتی, زمان ‌بر بودن فرآیند تولید آن ها است. اما در این دنیای مدرن, این عوامل که باعث کاهش کیفیت و سرعت تولید است قابل کنترل هستند. بهترین انتخاب برای شما, خشک ‌کردن و بسته بندی میوه و سبزیجات با روش ‌ها و دستگاه‌ های صنعتی می باشد. این دستگاه ‌ها برای مصارف صنعتی, کارگاهی و خانگی مورد استفاده قرار می گیرند.

دستگاه بسته بندی میوه خشک | پیروز پک

راه اندازی صفر تا صد خط تولید با دستگاه بسته بندی میوه خشک چگونه است؟

یکی از روش هایی که باعث می شود میوه جات و مواد غذایی را برای طولانی مدت استفاده کرد, خشک کردن آن ها است. شایان ذکر است که  فریز کردن محصولات غذایی هم موجب می شود تا بتوان از آنها در مدت زمان بیشتری نگه داری و استفاده کنیم اما برای خیلی از محصولات غذایی این روش جوابگو نمی باشد. فریز کردن مواد غذایی باعث می شود تا خواص آن از بین برود و شکل نامناسبی به خود بگیرد. با ساخت خط تولید با دستگاه بسته بندی میتوانید خواص این نوع میوه ها و سبزیجات را تضمین کنید و از خرابی شکل ظاهری آن ها جلوگیری کنید.

این دستگاه ها توانایی این را دارند تا تمام میوه جات خشک و بسته بندی کند. همچنین می تواند بعضی از سبزیجات مثل قارچ, پیاز و فلفل دلمه را نیز بسته بندی کند. مراحل پروسه خشک کردن و بسته بندی کردن میوه و سبزیجات بسیار ساده است و در خانه به راحتی قابل انجام می باشد. اما اگر میخواد یک خط تولید راه اندازی کنید که با سرعت بالا و به صورت خوودکار کار خشک کردن و بسته بندی را انجام دهد و در سطح صنعتی و نیمه صنعتی فعالیت کند, به شما پیشنهاد میکنیم تا با شرکت پیروز پک تماس حاصل فرمایید و از خدامات مشاوره آن بهره ببرید. شما همچنین می توانید بهترین دستگاه های بسته بندی و راه اندازی صفر تا صد خط تولید با دستگاه بسته بندی میوه خشک موجود در بازار را با بهترین کیفیت و بهترین قیمت خریداری کنید.

راه اندازی خط تولید با دستگاه بسته بندی میوه خشک

خط تولید با دستگاه بسته بندی میوه خشک بسیار کار دقیقی است. در این  کار باید مخاطبان هدف, بازار, مشتریا ن و رقبا,  قیمت, قوانین و تامین کنندگان را بشناسید و شناخت انها از اهمیت بالایی برخوردار است. همچنین شما با شناخت کامل این بازار, ورودی موفق و کم‌ ریسک خواهید داشت. در حالت کلی افراد رد این صنعت بر اساس توان مالی خود, کیفیت,نوع محصول, مواد اولیه و روش مناسب خود را انتخاب می‌کنند.

 همچنین ایده‌ های و نقطه نظر های مختلف تجاری برای تولید میوه خشک وجود دارد که می تواند برای شما سودآور باشد. این ایده ها انواع مختلفی همانند تولید چیپس میوه, خشکبار, دمنوش, پوره و بسته‌بندی آن‌ها می باشد. شما برای عملی ‌کردن این ایده باید یک کارگاه راه‌ اندازی کنید. شایان ذکر است قبل از شروع کار حتماً مجوزهای زیر را اخذ کنید:

 • مجوز بسته‌بندی از اتحادیه بسته‌بندی مواد غذایی.
 • مجوز اتحادیه تولیدی میوه خشک.
 • مجوز تولید و پروانه بهداشتی کارگاهی: وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی مسئولیت صدور این مجوز را بر‌عهده دارد.

مونتاژ خط تولید به عواملی همچون نوع میوه, فرآیند تکنولوژیکی و نیازهای مشتری دارد. همچنین برای انتخاب بهترین نوع خشک‌ کن میوه و سبزیجات و بسته بندی آن باید با انواع مدل‌ های این دستگاه ها آشنا شوید. شایان ذکر است در بازار کشورمان ایران دستگاه های طبقه ای به‌دلیل هزینه و مقرون به صرفه‌ بودن و آسان بودن در استفاده, دامنه استفاده وسیعی در مصارف خانگی و صنعتی اغلب از پر کاربرد ترین و پر فروش ‌ترین می باشند. شایان ذکر است زمان خشک کردن در این دستگاه بسیار کوتاه ‌تر از شیوه های سنتی می باشد و به رطوبت مواد بستگی دارد.

راه اندازی صفر تا صد خط تولید با دستگاه بسته بندی میوه خشک چگونه است | پیروز پک

سرمایه اولیه برای راه اندازی خط تولید با دستگاه بسته بندی میوه خشک

برای راه اندازی و راه اندازی صفر تا صد خط تولید با دستگاه بسته بندی میوه خشک همراه با استفاده از دستگاه بسته بندی, نیاز به سرمایه بسیار زیادی ندارید. شما می توانید این خط تولید یکی از معدود کسب و کارانی است که با سرمایه کمتر از 100 میلیون تومان ( به نرخ تورم سال 1402 ) راه اندازی کنید. تجهیزات خط تولید با دستگاه بسته بندی نسبت به کارایی و قدرتی که ارائه می دهند از قیمت های گوناگونی برخوردار هستند. 

شایان ذکر است مبلغ اعلام شده در صورتی است که شما فضای مناسب برای شروع این خط تولید را دارید است و اگر آن فضا را در اختیار ندارید و باید مکانی را اجاره کنید, هزینه ها بر طبع افزایش پیدا می کند. شایان ذکر است شما حتی می توانید از تسهیلاتی که ارگان های مختلف مانند سازمان حمایت از مشاغل خانگی, جهاد کشاورزی, کمیته امداد, بهزیستی, خیریه ها و بانک ها ارائه می دهند استفاده کرده و خط تولید با دستگاه بسته بندی را راه اندازی کنید.

تجهییزات موزد نیاز راه اندازی صفر تا صد خط تولید با دستگاه بسته بندی میوه خشک

برای شروع هر کاری شما به تجهیزات مخصوص به آن کار نیاز دارید. این قاعده از راه اندازی صفر تا صد خط تولید با دستگاه بسته بندی میوه خشک با دستگاه بسته بندیی تفاوتی ندارد. شما برای ایجاد این خط تولید به 4 نوع تجهیزات نیاز پیدا خواهید کرد. توضیح کامل این تجهیزات به شرح زیر است.

 • دستگاه میوه خشک کن
 • دستگاه بسته بندی اتوماتیک
 • دستگاه وان شست و شو
 • دستگاه برش دهنده یا اسلایسر

خط تولید با دستگاه بسته بندی میوه خشک و معرفی انواع آن

راه اندازی صفر تا صد خط تولید با دستگاه بسته بندی میوه خشک و اصطلاح آن ترکیبی وسیع از ماشین آلات است که بسیاری از صنایع را پوشش می دهد. هزاران دستگاه بسته بندی از بزرگ تا کوچک وجود دارد. ماشین‌ های بسته‌ بندی می‌ توانند مایعات را پر کنند, محصولات را بپیچند, محصولات را وزن کنند و از محصولات در برابر حمل و نقل و ذخیره ‌سازی محافظت کنند. در لیست پایین ماشین های بسته بندی متداول مورد استفاده در سراسر جهان قرار دارد.

 اندازه ماشین ‌ها می‌ توانند به‌ طور چشمگیری متفاوت باشند, اما همچنان همان عملکرد های اولیه را انجام می‌ دهند. همه ماشین آلات مربوط به فرآیند بسته بندی محصولات برای حمل و نقل, ذخیره سازی و فروش هستند. ماشین آلات بسته بندی سفارشی و استاندارد بسیار بیشتری در سراسر جهان استفاده می شود.

دستگاه بسته بندی آکومولاتور

این دستگاه برای دسته بندی و جمع آوری محصولات نهایی در انتهای یک خط بسته بندی قرار می گیرد. انباشته ها با چرخاندن محصولات در یک منطقه جمع آوری و در فضا صرفه جویی می کنند. بسته به کاربرد و محصول بسته بندی شده, اندازه ها و پیکر بندی های مختلف این دستگاه وجود دارد. شایان ذکر است در خط تولید با دستگاه بسته بندی بسیار زیاد از این دستگاه استفاده می کنند.

دستگاه بسته بندی بالش هوا

دستگاه های بالش بادی هوا را در کیسه ها وارد می کنند تا یک بالش بادی ایجاد کنند. بالش های هوا برای بالشتک کردن محصولات در هنگام حمل و نقل استفاده می شود. هوا فضاهای خالی داخل بسته را کاهش می دهد تا از حرکت محصولات در حین حمل و نقل جلوگیری کند.

دستگاه بسته بندی کیسه بازکن

کیسه بازکن ها از هوا برای باز کردن کیسه های مختلف استفاده می کنند. این دستگاه همانندراه اندازی صفر تا صد خط تولید با دستگاه بسته بندی میوه خشک یک وسیله ضروری برای عملیات پر کردن کیسه با سرعت بالاتر است. اکثر کیسه بازکن ها از کیسه های ورقه دار یا کیسه های روی رول استفاده می کنند. همانطور که هوا کیسه را باز می کند, محصولات برای بسته بندی وارد می شوند.

خط تولید با دستگاه بسته بندی میوه خشک | پیروزپک سپاهان

دستگاه بسته بندی مهر و موم کیسه

کیسه های سیل برای بسته کردن کامل کیسه های ساخته شده از مواد مختلف استفاده می شود. اصطلاح “کیسه سیلر” شامل بسیاری از ماشین‌ های مختلف می‌ شود که همگی برای محصور کردن و آب بندی کامل کیسه ‌ها طراحی شده ‌اند. بیشتر سیلرهای کیسه مهر و موم های سیم مسطح برای ساخت مهر و موم های گسترده تر و قوی تر هستند. از این دستگاه در خط تولید با دستگاه بسته بندی بسیار استفاده می شود.

دستگاه بسته بندی کیسه بندی

دستگاه های کیسه بندی پس از باز شدن محصولات را در کیسه ها می ریزند. ماشین ‌های کیسه ‌بندی به کاربران این امکان را می‌ دهند که هر بار مقادیر ثابتی از محصولات را در کیسه‌ ها قرار دهند.

دستگاه بسته بندی درپوش

از کلاهک ها می توان با کوزه ها, بطری ها و شیشه ها استفاده کرد تا پس از پر شدن محصول, درپوش ها را بپوشانند. درپوش‌ های خطوط بسته ‌بندی خودکار بزرگ همانندراه اندازی صفر تا صد خط تولید با دستگاه بسته بندی میوه خشک می‌ توانند در هر ساعت هزاران محصول را پوشش دهند.

دستگاه بسته بندی درپوش

از کلاهک ها می توان با کوزه ها, بطری ها و شیشه ها استفاده کرد تا پس از پر شدن محصول, درپوش ها را بپوشانند. درپوش‌ های خطوط بسته ‌بندی خودکار بزرگ می‌ توانند در هر ساعت هزاران محصول را پوشش دهند.

دستگاه بسته بندی مهر و موم کارتن

درزگیرهای کارتن از نوار برای بستن جعبه ها استفاده می کنند. همانطور که جعبه از طریق مهر و موم کارتن حرکت می کند, نوار چسب زده می شود. درزگیرهای کارتن بالا و پایین همه طرف های جعبه باز را مهر و موم می کنند. درزگیرهای کارتن با نوار مناسب می توانند آسیب محصول را کاهش داده و کارایی را افزایش دهند. این دستگاه از جمله دستگاه هایی است که در خط تولید با دستگاه بسته بندی مورد استفاده قرار می گیرد.

دستگاه بسته بندی جعبه های مسطح

جعبه های مسطح برای قرار دادن محصولات در آن شکل گرفته و تا می شوند. این دستگاه در ابتدای خط بسته بندی قبل از مهر و موم کارتن قرار می گیرد تا جعبه ها در امتداد نوار نقاله حرکت کنند و بسته بندی شوند.

دستگاه بسته بندی چک وزن

با استفاده از یک تسمه نقاله, یک چک ‌وزن به طور دقیق وزن محصول را هنگام عبور از روی تسمه نقاله مطابقت می ‌دهد. کاربران می توانند وزن مورد نظر را از پیش تعیین کنند و اگر محصولات در وزن مورد نظر نباشند, نوار نقاله متوقف خواهد شد.

خط تولید با دستگاه بسته بندی میوه خشک | پیروز پک

دستگاه بسته بندی نوار نقاله

نقاله ها محصولات را از یک مکان به مکان مورد نظر دیگر حمل می کنند. نوار نقاله را می توان در هر زمان در یک خط بسته بندی استفاده کرد. خطوط بسته بندی پیوسته با نوار نقاله از ابتدا تا انتها کاملاً خودکار هستند. همچنین آنها یکی از مهمترین بخش های یک خط بسته بندی کاملاً خودکار هستند. این دستگاه ها در اندازه ها و انواع مختلفی وجود دارند. برخی از آنها از نیروی جاذبه استفاده می کنند, اما بیشتر آنها با نیروی الکتریکی کار می کنند. این دستگاه ها در راه اندازی صفر تا صد خط تولید با دستگاه بسته بندی میوه خشک و یا مورد استفاده قرار دارند.

دستگاه بسته بندی پرکن

دستگاه های پرکننده با مایعات و ژل ها برای تنظیم مقدار ثابتی از مایعات که در یک بطری, شیشه یا ظرف دیگری قرار می گیرند, استفاده می شود.

دستگاه بسته بندی لفاف جریانی

محصولات غذایی راه اندازی صفر تا صد خط تولید با دستگاه بسته بندی میوه خشک در سرتاسر جهان با استفاده از لفاف های جریان دار بسته بندی می شوند. محصولات پیچیده شده با یک لفاف جریان دار دارای لبه های سفت و سخت پارگی هستند. بسته بندی های جریانی برای کاربرد های بسته بندی با سرعت بالا هستند. اکثر لفاف ‌های جریانی حداقل 60 تا 80 محصول در دقیقه بسته بندی می ‌کنند.

دستگاه بسته بندی برچسب زن

برای چسباندن برچسب به بسته ها, محصولات, ظروف و موارد دیگر استفاده می شود. لیبلر می تواند دستی باشد و در انبار برای برچسب زدن محصولات و جعبه ها استفاده شود. برچسب‌ها همچنین می‌توانند روی یک خط بسته‌بندی برای چسباندن برچسب روی بطری‌ها یا محصولات نهایی باشند. این دستگاه بصورت خیلی زیاد در خط تولید با دستگاه بسته بندی مورد استفاده است.

دستگاه بسته بندی درپوش

دستگاه درپوش برای مهر و موم کردن یک درب آشکار بر روی محصولات استفاده می شود تا اطمینان حاصل شود که محصولات مشتریان قبل از مصرف باز نشده اند. درب های مهر و موم شده را می توان زیر درب بسیاری از بطری های حاوی مایعات یافت.

دستگاه بسته بندی روکش

در این دستگاه یک فریم نازک PVC, یک سینی و یک پد حرارتی با روکش ها استفاده می شود. بسیاری از انواع گوشت, سبزیجات و میوه ها با روکش هایی پیچیده می شوند. روکش های پرسرعت می توانند صد ها و حتی هزاران محصول را در ساعت بپیچند. روکش از محصولات مصرفی در برابر حشرات, گرد و غبار و سایر عناصر خارجی محافظت می کند.

راه اندازی خط تولید با دستگاه بسته بندی میوه خشک با شرکت پیروز پک ​| پیروز پک

راه اندازی خط تولید با دستگاه بسته بندی میوه خشک با شرکت پیروز پک

راه اندازی هر کسب و کاری مخصوصا راه اندازی صفر تا صد خط تولید با دستگاه بسته بندی میوه خشک نیاز به تجهیزات به خصوصی دارد. انتخاب تجهیزات مناسب می تواند در وقت و هزینه شما بسیار صرفه جویی کند و همچنین درامد شما را نیز افزایش دهد. شرکت پیروز پک با دارا بودن مشاوران و مهندسان حرفه ای می تواند شما را در ایجاد خط تولید با دستگاه بسته بندی کمک کند.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  تماس با کارشناسان ما
  سبد خرید