پیروز پک 03135315552 info@pirouzpack.ir

تاسیس کارگاه میوه خشک کنی

توسط 19 فروردین 1402

تأسیس کارگاه میوه خشک کنی در صورتی که با آگاهی کامل انجام شود, در نهایت درآمد قابل قبولی ایجاد می کند. بهتر است در ابتدای مسیر با افراد متخصص در این زمینه مشورت کنید تا بهترین دستگاه ها و محیط را انتخاب نمایید. مجموعه پیروز پک با داشتن کارشناسان حرفه ای می تواند به تمامی افراد در ابتدای شروع کسب و کار در زمینه تأمین تجهیزات مورد نیاز و خرید انواع دستگاه بسته بندی اعم از دستگاه بسته بندی میوه خشک و همچنین دستگاه بسته بندی خرما کمک کند. برای ارتباط با کارشناسان این مجموعه با شماره تماس 09130213650 تماس حاصل فرمائید.

هزینه ها و درآمد خشک کردن میوه چگونه است؟

صنعت تولید میوه خشک در سال های اخیر مورد توجه زیادی قرار گرفته است, افرادی که قصد دارند به شکل هوشمندانه سرمایه‌گذاری کنند می توانند به این حوزه ورود کرده و محصولات قابل عرضه در بازارهای صادراتی را آماده نمایند تا حاشیه سود خود را افزایش دهند.

کشور ما به دلیل چهار فصل بودن در همه طول سال میوه های خوشمزه و متفاوتی وجود دارد و با تغییر نوع میوه ها در تمام سال می توانید از خطوط تولید میوه خشک استفاده نمایید. به دلیل استقبال زیاد در کشورهای حاشیه خلیج فارس و کشورهای اروپایی با بازاریابی هوشمندانه و قوی می‌ توانید محصولات خود را فقط برای صادرات آماده کنید.

اما مسئله مهم این است که تاسیس کارگاه میوه خشک کنی و تولید انواع میوه خشک کار ساده ای نبوده و نیاز به همکاری دارد. چرا که این کار باید با کمک چندین نیروی انسانی صورت بگیرد.  

در واقع خشک کردن میوه هزینه زیادی به خود اختصاص می دهد که اگر با رعایت برخی از نکات میوه های مناسب تری تهیه کنید و بازاریابی بهتری انجام بدهید، میزان سود و درآمد از هزینه ها بیشتر بوده و امکان افزایش وسعت کارگاه و به کارگیری نیروهای بیشتر هم فراهم می گردد. 

تاسیس کارگاه میوه خشک کنی | پیروزپک

مراحل تاسیس کارگاه میوه خشک کنی

افرادی که به تازگی قصد تأسیس کارگاه میوه خشک کنی را دارند, سوالات زیادی برای آنها ایجاد می شود, چرا که این مسیر شناخته شده نیست و در صورت اشتباه در هر بخش چالش ‌های زیادی به وجود می آید. بهتر است در ابتدای شروع کار از افراد متخصص مانند کارشناسان مجموعه پیروز پک مشاوره دریافت کنید، تا به شکل بهتری بتوانید خط تولید میوه خشک کنی را تأسیس کنید.
در این بخش به بررسی مراحل تأسیس کارگاه میوه خشک کنی به طور کامل می پردازیم:

مشخص کردن نوع کارگاه

برای راه اندازی کارگاه میوه خشک کنی باید مشخص کنید که خط تولید نیمه صنعتی یا صنعتی لازم دارید, چرا که تجهیزات برای هر کدام از این خطوط متفاوت بوده و البته هزینه و نیروی انسانی آنها نیز فرق می کند. چرا که در صورت نیاز به گرفتن مجوز از وزارت بهداشت بهتر است حتماً خطوط تولید کاملا مکانیزه داشته باشید, تا بتوانید سلامت محصولات خود را تأیید کنید.  

مشخص کردن بودجه

مشخص کردن بودجه در نظر گرفته برای راه اندازی یک کارگاه به شما کمک می ‌کند, تا در هنگام انتخاب دستگاه ها تصمیمات بهتری بگیرید. 

مشخص کردن مکان شروع

برای تأسیس کارگاه میوه خشک کنی مکانی مانند حیاط, پارکینگ, زیرزمین یا یک کارگاه کوچک نیاز دارید که هرکدام از این فضاها باید کاملاً بهداشتی بوده و سیستم لوله کشی آب در آن وجود داشته باشد.  

مشخص کردن نوع میوه ها

خشک کردن تمامی میوه ها و سبزیجات می تواند حاشیه سود بیشتر ایجاد کند؛ اما در ابتدای شروع مسیر امکان خرید تمامی دستگاه ها برای همه افراد وجود ندارد. به همین سبب با مشخص کردن نوع میوه های خشک می توانید دستگاه های لازم و ضروری را تهیه کنید.  

گرفتن مجوزهای لازم

برای اینکه تأسیس کارگاه میوه خشک کنی سود قابل قبولی داشته باشد, نیاز به گرفتن مجوز های لازم دارید, تا بتوانید با برند و بسته بندی منحصر محصولات خود را به بازار ارائه دهید. پس قبل از شروع به کار ابتدا اقدام به گرفتن مجوزهای زیر کنید:
• مجوز تولید یا همان پروانه بهداشتی کارگاه
• مجوز اتحادیه تولیدی میوه خشک
• مجوز بسته بندی از اتحادیه بسته بندی مواد غذایی

راه اندازی کارگاه میوه خشک کنی | پیروزپک

تجهیزات تاسیس کارگاه میوه خشک کنی

پس از طی کردن مراحل تأسیس کارگاه میوه خشک کنی و مشخص شدن اهداف راه اندازی کارگاه, باید اقدام به خرید تجهیزات مورد نیاز نمایید. چرا که تجهیزات مناسب می‌تواند در بهبود کیفیت محصول تأثیر زیادی ایجاد کند و همچنین منجر به کاهش ضایعات مواد خام می شود.  

دستگاه های زیادی در حال حاضر توسط برندهای معتبر داخلی و خارجی در حوزه میوه خشک کنی وجود دارند که متناسب با بودجه در نظر گرفته می توانید هر کدام از این دستگاه ها را انتخاب کرده و خریداری نمایید.

در این بخش به معرفی برخی از مهمترین دستگاه های خطوط تولید میوه خشک کنی می پردازیم:

دستگاه های شستشو

دستگاه شستشوی میوه در چندین طرح و مدل وجود دارند که برای هر کدام قیمت مشخصی در نظر گرفته و برخی از آنها به صورت گردشی و برخی به شکل ساکن عمل شستشو را انجام می دهند.

دستگاه های اسلایسر و برش میوه

دستگاه های اسلایسر برش میوه به صورت اتوماتیک و دستی طراحی می ‌شوند و با داشتن چندین تیغه های مختلف می توان قطر میوه های برش خورده را تنظیم کرد. این دستگاه ها بخشی بسیار مهم مراحل خشک کردن میوه را تشکیل می دهند؛ زیرا یکدست بودن میوه هم در شکل ظاهری آن و هم در فرایند خشک شدن تأثیر دارد.  

دستگاه های میوه خشک کن

دستگاه های میوه خشک کن در تنوع بسیار بالایی از لحاظ نحوه عملکرد و همچنین ابعاد و اندازه تولید شده اند که متناسب با حجم میوه های خشک شده و همچنین وسعت و فضای کارگاه می توانید هر کدام از این دستگاه ها را انتخاب کنید.

دستگاه های بسته بندی

دستگاه های بسته بندی در حال حاضر در تنوع بالایی تولید شده اند که متناسب با شرایط بازار هدف و البته بودجه در نظر گرفته می توانید هر کدام از این دستگاه ها را انتخاب نمایید. چرا که برخی از این دستگاه ها کاملا اتوماتیک بوده و توزین دار هستند. اما برخی دیگر به شکل دستی و فقط برای پرس کردن بسته بندی کاربرد دارند.  شما میتوانید برای خرید انواع دستگاه بسته بندی که میتواند شامل دستگاه بسته بندی لواشک و همچنین دستگاه بسته بندی قاشق و چنگال باشد با کارشناسان ما در پیروز پک تماس بگیرید.

راه اندازی کارگاه میوه خشک کنی | پیروز پک

۶ نکته برای تاسیس کارگاه میوه خشک کنی

تأسیس کارگاه میوه خشک کنی به عنوان یکی از شغل های موفق و پردرآمد معرفی می شود که با سرمایه کم هم می ‌توانید در ابتدای مسیر شروع به کار کنید. متناسب با نوع کارگاهی که قرار است راه اندازی کنید باید تجهیزات مورد نیاز آن را تهیه نمایید. در ابتدای شروع هر کاری بهتر است تحقیقات لازم را انجام بدهید و از افراد فعال در این حوزه مشاوره دریافت کنید. چرا که دریافت تمام فوت و فن های کار به شما کمک می کند تا دستگاه های مناسب تر را انتخاب کرده و با نحوه عملکرد هر کدام از آنها آشنا شوید.

در ادامه به 6 نکته مهم برای راه اندازی تولیدی میوه خشک می پردازیم:  

شناخت دستگاه های مرغوب و باکیفیت, تضمین کننده کیفیت نهایی محصول شما هست در این زمینه مجموعه پیروز پک انتخاب مناسبی می باشد.  بهتر است مواد اولیه خود را مستقیم از کشاورز تهیه کنید, تا ضمن دسترسی به کیفیت خوب قیمت مقرون به صرفه تری بپردازید. دستگاه هایی را انتخاب کنید که بتوانید متناسب با بازار هدف محصول نهایی را نیز تغییر بدهید, چرا که برخی از زمان ها میوه های خشک شده اسلایسی, گاهی اوقات چیپس میوه و نمونه های دیگر در بازار طرفدار دارد.  

با توجه به نوع میوه جاتی که قرار است آماده سازی کنید, خط تولید خود را راه اندازی نمایید, تا کمترین میزان دور ریز و هدر رفت میوه داشته باشید. به جای عرضه محصولات به بازار با واسطه به دنبال بنکداران و پخش کننده های مستقیم باشید تا سود بیشتری از محصول خود به دست آورید. بسته بندی یکی از مهارت های هر فروشنده است که با انتخاب بسته بندی های با کیفیت بالا برای حفظ محصولات در طی حمل و نقل و جابجایی می توانید چشم مشتری را نیز جذب بسته بندی کنید. 

خرید تجهیزات مورد نیاز کارگاه میوه خشک کنی از پیروز پک

فاکتورهای بسیار زیادی وجود دارند که می ‌توانند در میزان سود و زیان خط تولید میوه خشک کنی تأثیر بگذارند. اما اگر همه چیز مطابق برنامه ریزی پیش برود, امکان دریافت سود قابل قبول از راه اندازی یک کارگاه تولید میوه خشک کنی فراهم می گردد.  

اما مسئله مهم انتخاب یک مجموعه معتبر برای تهیه کلیه تجهیزات مورد نیاز جهت تأسیس کارگاه میوه خشک کنی است. مجموعه پیروزپک یکی از معتبرترین مراکز فعال در این حوزه است که در زمینه آماده سازی تمامی دستگاه های خطوط تولید فعالیت می کند.

در صورت ارتباط با کارشناسان متخصصین مجموعه می توانید از ابتدا تا انتهای خط تولید را به شکل هماهنگ با یکدیگر و متناسب با نوع نیاز و ابعاد و اندازه کارگاه خود تهیه کنید. برای به دست آوردن سود مناسب و موفقیت بیشتر در شروع کسب و کار جدید, مشاوره تخصصی را در لیست اولویت خود قرار بدهید.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    تماس با کارشناسان ما
    سبد خرید