پیروز پک 03135315552 info@pirouzpack.ir

طرز استفاده از دستگاه میوه خشک کن خانگی

توسط 13 اردیبهشت 1402

طرز استفاده از دستگاه میوه خشک کن خانگی در مجموعه پیروز پک

یک دستگاه ایده آل برا خشک کردن میوه های شما است تا به سادگی از زحمت های بسیار خلاص شوید. میوه‌ های خشک یک میان وعده فوق‌ العاده سالم است که برای خوردن در سفر و مسافرت مناسب می باشد. همچنین شما نیز می توایند این میوه های خشک را به دسر های خود اضاف کنید. بهترین چیز در مورد دستگاه خشک کننده میوه این است که می توانید از آن برای خشک کردن سایر مواد مانند قارچ، هویج یا لوبیا سبز استفاده کنید و همچنین آنها را برای نگهداری طولانی مدت مناسب می کند. استفاده از این دستگاه یک کار برد به حساب می آید. اگر به دنبال خرید دستگاه بسته بندی میوه خشک هستید تنها کافیست به مجموعه پیروز پک سپاهان مراجعه فرمائید. این مجموعه همچنین به عرضه سایر دستگاه های بسته بندی اعم از دستگاه بسته بندی چایی و … نیز میپردازد.

طرز استفاده از دستگاه میوه خشک کن خانگی | پیروز پک

طرز استفاده از دستگاه میوه خشک کن خانگی

چگونگی استفاده از دستگاه میوه خشک کن

دستگاه آبگیری مواد غذایی یک ابزار عالی برای مردم به عنوان داشتن محصولات زیاد از محصولات سبزی جاتی، اما فضای محدود فریزر است. این روش بسیار ساده ‌تر از کنسرو کردن است، و حتی اگر زمان زیادی طول می‌کشد تا به محصول نهایی شما برسید، تقریباً هیچ‌ یک از این زمان ‌ها نیاز به سر و صدا کردن شما ندارد. در نهایت، اگر نمی‌خواهید هزینه انرژی خود را بالا ببرید یا اجاق گاز خود را ساعت‌ ها در یک زمان روشن نگه دارید، دستگاه میوه خشک کن مواد غذایی می ‌تواند برای آشپزخانه شما مناسب باشد. توضیح کلی طرز استفاده از دستگاه میوه خشک کن خانگی به شرح زیر است.

• اگر پوست آن را جدا نکردید، میوه را بشویید و خشک کنید.
• میوه ها را با استفاده از چاقو یا ماندولین به ورقه های (2 یا 3 میلی متری) برش دهید.
• میوه ها را در یک لایه روی سینی های خشک کن میوه قرار دهید و حدود 6 ساعت تا دمای 45 درجه سانتیگراد یا 113 درجه فارنهایت آبگیری کنید.
• فورا از میوه های کم آب خود استفاده کنید.
در حالت کلی استفاده از این دستگاه بسیار ساده مبی باشد اما لیست زیر نکاتی می باشد برای افرادی که تازه شروع به کار با این دستگاه کرده اند. توضیح کامل این موارد ب شرح زیر است.
• با غذای تازه، تمیز و خشک شروع کنید. شما می خواهید این فرآیند را با بهترین محصول ممکن آغاز کنید تا در پایان به شما کمک کند بهترین نتیجه را بگیرید.
• غذا را به قطعات یکنواخت برش دهید. این تضمین می کند که همه چیز به طور یکنواخت و همزمان کم آب شود.
• اغلب دوباره چک کنید. از آنجایی که دستگاه آب ‌گیری بسیار کند کار می‌ کند، شما زمان زیادی خواهید داشت تا متوجه شوید که خشک کردن میوه به پایان رسیده است. بر خلاف کنسرو کردن یا پخت میوه، همه چیز با خاموش کردن دستگاه متوقف می شود.
• اگر هدف شما ایجاد مواد غذایی پایدار است، آب میوه را کاملاً خشک کنید. برای آزمایش، مقدار کمی از غذا را در یک ظرف شیشه ای درب دار قرار دهید. اگر بخار بگیرد، غذا همچنان حاوی رطوبت بیش از حد است.
• کمی مزه دار کنید و مرتب میل کنید. اگر چیزی شبیه چیپس کلم پیچ درست می‌کنید، از یک پیمانه نمک و چاشنی ‌های دیگر استفاده کنید، زیرا از طرز استفاده از دستگاه میوه خشک کن خانگی استفاده کنید، غلظت آن ‌ها نیز بیشتر می‌ شود.

چگونگی استفاده از دستگاه میوه خشک کن | مخزن مخزن

چگونگی استفاده از دستگاه میوه خشک کن

میوه ها را بشویید و خشک کنید

در حالت کلی برای بهدداشت و کثیف نبودن میوه ها بهتر است آن ها را اولل بشویید. این کار باعث می شود تا بیشتر میکروب های موجود روی میوه از بین برود و یک محصول بدون باکتری را خشک و مصرف کنید.

پوست میوه را بگیرید

قانون سرانگشتی: اگر پوست میوه را در حالت طبیعی (سیب، گلابی و غیره) می‌خورید، می‌توانید آن را به ‌صورت خشک مصرف کنید. پوست خشک مرکبات با پوست نازک نیز می تواند خوب باشد اگر به تلخی خفیف آنها علاقه دارید، بنابراین به راحتی می توانید لیمو، لیموترش و پرتقال را بدون پوست استفاده کنید.

میوه را به قطعات 4/1 تا 2/1 اینچی برش دهید

در اینجا چند نکته برای طرز استفاده از دستگاه میوه خشک کن خانگی وجود دارد. میوه های کوچکتر را می توان به صورت کامل یا نصف کرد. به عنوان مثال، می توان توت فرنگی را نصف کرد یا به صورت حلقه ای برش داد. زردآلو را می توان به سادگی نصف کرد و هسته آن را جدا کرد. در مورد گیلاس هم همینطور، مگر اینکه شما هم یک گیلاس داشته باشید و بخواهید به سادگی گیلاس را هسته بگیرید و آنها را کامل استفاده کنید. زغال اخته را می توان به صورت کامل استفاده کرد، اما باید پوست آن را با یک سیخ تمیز یا چاقوی صافی سوراخ کنید تا قبل از خشک شدن کامل داخل آن، پوست آن خشک و سفت نشود. در آخر میوه خشک شده خود را از درون دستگاه میوه خشک کن خارج کنید.

هرچه هر قطعه کوچک تر یا نازک تر بریده شود، سریعتر خشک می شود، بنابراین مطمئن شوید که هر گونه میوه را به قطعات هم اندازه ببرید. با خیال راحت اندازه یک میوه را به میوه دیگر تغییر دهید.

میوه را با آب لیمو اسپری کنید

تنها در چند حالت ما پیشنهاد می کنیم از آب لیموی بطری شده به جای آب لیموی تازه استفاده کنید. هدف اصلی این کار در اینجا جلوگیری از قهوه‌ای شدن میوه است، بنابراین اگر رنگ بصری میوه برایتان مهم نیست، می‌توانید از آن بگذرید. ساده ترین راه برای پخش یکنواخت آب لیمو این است که آن را در یک بطری اسپری ایمن نگه دارید و برش های سیب، تکه های موز و غیره را به دلخواه بپاشید.

برش های میوه را در یک لایه روی قفسه های آبگیر پخش کنید

در حالی که لبه ‌های میوه ‌ها ممکن است با هم تماس داشته باشند، مطمئن شوید که روی هم قرار نگیرند که این عامل می ‌تواند باعث شود قطعات به هم بچسبند و قسمت‌ های روی هم کمتر از بقیه خشک شوند. میوه های مختلف را در سینی های مختلف نگهداری کنید زیرا هر نوع در مدت زمان متفاوتی خشک می شود. همچنین میوه ها را بیشتر در قفسه پایینی دستگاه میوه خشک کن قرار دهید تا روی میوه های دیگر نریزند.

بررسی طرز استفاده از دستگاه میوه خشک کن خانگی | پیروز پک

بررسی طرز استفاده از دستگاه میوه خشک کن خانگی

طرز استفاده از دستگاه میوه خشک کن خانگی  خود را برای زمان و دما دنبال کنید.

دفترچه راهنما  برای طرز استفاده از دستگاه میوه خشک کن خانگی وجود ندارد؟ دما را بین 125 درجه فارنهایت و 140 درجه فارنهایت تنظیم کنید. آبگیری در دمای 125 درجه فارنهایت منجر به کم آبی شدن یکنواخت محصول نهایی می شود، در حالی که تنظیم دما روی 140 درجه فارنهایت همه چیز را کمی سریعتر می کند.

اجازه دهید میوه کم آب سرد شده و ترد شود

بسته به نوع میوه، اندازه بریده شده، رطوبت روز، قدرت خشک کردن میوه شما می تواند در کمتر از 6 ساعت یا 30 ساعت آماده شود. سیب ها و مرکبات نازک برش خورده ترد می شوند و با سرد شدن در دمای اتاق شکننده تر می شوند. انگور، گیلاس، توت فرنگی و سایر انواع توت ها مانند کشمش نرم خواهند بود. همچنین انبه، آناناس انعطاف پذیر خواهند بود.

برای نگهداری طولانی مدت، میوه را حالت دهید

اگر یک تن میوه را خشک کرده اید تا آن را برای چند هفته یا چند ماه نگهداری کنید، بهتر است میوه را “حالت دهی” کنید. این مرحله توسط مرکز ملی نگهداری غذای خانگی توصیه می شود و اطمینان حاصل می کند که همه میوه ها به درستی و یکنواخت خشک می شوند. برای انجام این کار، میوه خشک شده در دمای اتاق را در یک کیسه پلاستیکی یا شیشه شیشه ای بسته بندی کنید و یک هفته کامل در دمای اتاق بگذارید. روزی ظرف را یک بار به آرامی تکان دهید، اگر در داخل شیشه یا کیسه غلظتی دیدید، میوه را به دستگاه آبگیری برگردانید. اگر بعد از 7 روز متراکم نشد، میوه آماده خوردن یا ذخیره است.

نگهداری میوه

اگر قصد دارید میوه را در طول یک ماه میل کنید، آن را در دمای اتاق در شیشه های قابل درزگیری نگهداری کنید. من دوست دارم از شیشه های توپی با درب پیچ دار استفاده کنم، اما ظروف نگهداری پلاستیکی یا کیسه های زیپ دار نیز خوب هستند. اگر می‌خواهید میوه‌ ها را طولانی‌ تر نگهداری کنید، سیلر وکیوم گزینه خوبی است. همچنین می‌توانید میوه ‌ها را به قسمت ‌های جداگانه جدا کرده و برای نگهداری طولانی ‌مدت فریز کنید. همچنین اگر میوه جویدنی لذیذ شما یخ زده باشد، کمتر احتمال دارد که همه آن را در یک وعده بخورید.

بررسی طرز استفاده از دستگاه میوه خشک کن خانگی

در این مقاله ما بهطرز استفاده از دستگاه میوه خشک کن خانگی پرداختیم. این دستگاه با استفاده از حرارت کم و یک فن دائماً در حال دمیدن برای از بین بردن رطوبت از مواد غذایی کار می کند و در نتیجه محصولات پایدارتری در قفسه ایجاد می کند. خبر خوب این است که در حالی که رطوبت از بین می‌رود، طعم آن در همان جایی که هست باقی می‌ماند. همچنین حتما نکات گفته شده در ادامه به کارتان می آید.

  • با خیال راحت از هر نوع میوه ای مانند گلابی، لیمو یا هلو استفاده کنید. اگر از انواع مختلف استفاده می کنید، در نظرات به من اطلاع دهید که چگونه می شود!
  • اگر نمی خواهید رنگ میوه کم آبی شما تغییر کند، می توانید مقداری آب لیمو به آن اضافه کنید. ویتامین C از اکسیداسیون جلوگیری می کند.
  • پیشنهاد می کنم از میوه های ارگانیک استفاده کنید تا در صورت امکان از موم و آفت کش ها دوری کنید.
  • به خاطر داشته باشید که قطعات نازک ‌تر و کوچک ‌تر سریع‌ تر از بین می‌روند، بنابراین لطفاً سعی کنید میوه‌ها را بر اساس آن برش دهید.

مجموعه پیروز پک عرضه کننده انواع دستگاه های بسته بندی در تنوعی منحصر به فرد می باشد که در این مقاله به طرز استفاده از دستگاه میوه خشک کن خانگی پرداخته است. شما میتوانید برای مشاهده و خرید انواع دستگاه بسته بندی اعم از دستگاه بسته بندی ساندویچ سرد و … با کارشناسان مجموعه پیروز پک تماس حاصل فرمائید و از محصولات این مجموعه بهره مند شوید.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    تماس با کارشناسان ما
    سبد خرید
    Optimized with PageSpeed Ninja