پیروز پک 03135315552 info@pirouzpack.ir

دستگاه بسته بندی خرما

دستگاه بسته بندی خرما با قابلیت بسته بندی خرما به صورت تک عددی و بسته بندی خرما در بسته‌های چند تایی را به بازار ارائه نموده‌ایم. این روزها شاهد ارائه هرچه بهداشتی تر محصولات به بازار می باشیم. دستگاه بسته بندی خرما تک عددی نیز جهت بسته بندی خرما و حفظ ارزش این ماده غذایی بسیار ارزشمند و ارتقای کیفیت آن طراحی و تولید می شود. تا بتوانید بسته بندی تک عددی خرما را انجام داده و بسیار بهداشتی آن را به بازار ارائه نمایید. از این دستگاه بسته بندی جهت بسته بندی خرمای مضافتی , خرمای زاهدی , خرمای هلیلی و انواع مختلف کشت خرما می توانید استفاده نمایید.

بسته بندی خرما درکشور ما و حتی کشورهای همسایه از اهمیت ویژه ای برخوردار است و بسته بندی خرما آن نیز به اشکال متنوعی انجام می‌شود, چرا که این محصول یکی از محصولات کشاورزی با ارزش اقتصادی بسیار بالا و ارزش غذایی بالایی می باشد.در نتیجه دستگاه بسته بندی خرما در انواع مختلف در صنعت موجود می‌باشد. امروزه بازار جهانی حول محور تولیدات انبوه و حتی تجارت جهانی اعم از واردات و صادرات می گردد. به همین دلیل فاکتور های سرعت و کیفیت, دو اصل مهم در فروش و بازاریابی انواع محصولات به حساب می آیند. مواد غذایی مثل میوه جات و سبزیجات که امکان خراب شدنشان بسیار زیاد است, به بسته بندی مناسب و بهداشتی نیاز دارند تا آنها را تا مدتی, برای فروش سالم نگه دارد. همچنین در صورت نیاز به خرید دستگاه بسته بندی چایی و  دستگاه بسته بندی دستمال کاغذی  میتوانید با کارشناسان ما در پیروزپک تماس حاصل فرمائید.

برای دیدن انواع دستگاه ها و اطلاع از رویداد های پیروز پک به استوری های سایت پیروز پک مراجعه کنید.

‌دستگاه‌ بسته‌بندی خرما چیست ؟

همانطور که می‌دانید، خرما را می‌توان به صورت تازه یعنی درست در زمانی که از درخت چیده می‌شود مصرف کرد؛ یا آن که می‌توان آن را خشک کرد و چند سال نگهداری کرد. به هر ترتیب‌ بسته‌بندی این محصول می‌تواند نقش مهمی در حفظ کیفیت و طعم و مزه آن داشته باشد. به عنان مثال هنگامی که خرما خشک می‌شود و در کیسه‌های پلاستیکی‌ بسته‌بندی می‌شود، تمایل به تولید یک شهد شیرین دارد که خرما را مرطوب و خوشمزه نگه می‌دارد. انواع ‌دستگاه‌ بسته‌بندی خرما وجود دارد که می‌توانند ما را به این هدف برسانند.
یک نوع روش‌ بسته‌بندی بسیار رایج برای خرما،‌ بسته‌بندی پیلوپک برای اهداف خرده فروشی در مغازه‌ها، سوپرمارکت‌ها یا فروشگاه‌های آنلاین است. در این روش می‌توان محصول را در‌ بسته‌بندی مورد نظر به صورت وکیوم نگهداری کرد. با استفاده از دستگه‌های‌ بسته‌بندی مدرن خرما، می‌توان مقدار زیادی از این محصول را در کمترین زمان ممکن‌ بسته‌بندی کرد. این دستگاه‌ها قابلیت‌ بسته‌بندی خرما را به صورت کاملا بهداشتی و کامل دارد به طوری که تا زمان باز شدن‌ بسته‌بندی برای مصرف خرما در شرایط عالی قرار دارد.

مزایای دستگاه‌ بسته‌بندی خرما

بسته بندی محصول یکی از جنبه‌های مهم تبلیغ و بازاریابی برند است. با این کار تولیدکنندگان می‌توانند ارزش محصول خود را چند برابر کنند. البته مراکزی وجود دارد که به صورت اختصاصی مراحل پکیجینگ را انجام می‌دهند. به هر صورت بدون وجود یک دستگاه مناسب که بتواند این کار را با سرعت و کیفیت مناسبی انجام دهد،‌ بسته‌بندی امکانپذیر نخواهد بود. بسته‌بندی خرما یک کار دست و پا گیر و حجیم است که زمان، هزینه و تلاش قابل توجهی را می‌طلبد. با استفاده از ‌دستگاه‌ بسته‌بندی خرما می‌توانید همه این مراحل را کاهش دهید.
با استفاده ‌دستگاه‌ بسته‌بندی خرما می‌‌توانید از کار سخت پک کردن این محصول اجتناب کنید و آن را به بهترین نحو و با بهترین کیفیت انجام دهید. این دستگاه‌ها برای عملکرد به حداقل مداخله دستی نیاز دارد و استاندارد‌های ایمنی را در خود گنجانده است تا افرادی که با آن کار می‌کنند به دلیل نقص فنی یا الکتریکی که به طور ناگ‌هانی ایجاد می‌شود آسیب نبینند.
از دیگر مزیت‌های ‌دستگاه‌ بسته‌بندی خرما به صورت پیلوپک، می‌توان به انعطاف پذیری آن در مورد اشاره کرد. منظور از انعطاف پذیری این است که دستگاه قابلیت قرار داد مقادیر مختلف در‌ بسته‌بندی را با توجه به تنظیماتی که می‌توان روی آن اعمال کرد، در اختیار قرار می‌دهد. وجود انواع متنوعی از بسته‌بندی باعث انعطاف پذیری بیشتر در استفاده و صرفه جویی در مصرف انرژی می‌شود و راندمان بالای آن، آن را به انتخاب بهتری برای استفاده در تجارت بسته‌بندی تبدیل می‌کند.
علاوه بر مواردی که عنوان شد، ‌دستگاه‌ بسته‌بندی خرما دارای سیستم خطا و آلارم و کد خطا برای هرگونه عیب الکتریکی و مکانیکی بوده و برای مصرف برق بهینه شده است؛ بنابراین می‌توانید بدون نگرانی از مصرف زیاد انرژی از آن استفاده کنید.

دریافت مشاوره رایگان پیش از خرید دستگاه

انواع روش‌های‌ بسته‌بندی خرما

به صورت کلی پک کردن خرما به روش‌های مختلفی اتفاق می‌افتد و به طور کلی در دو گروه دستی و ماشینی تقسیم بندی می‌شود. ابزار‌های امروزی که برای‌ بسته‌بندی به کار می‌روند، بسیار کاربردی هستند و سرعت انجام آن را در مقیاس بالا افزایش می‌دهند. در زیر چند روش‌ بسته‌بندی متداول را که معمولا برای خرما به کار می‌رود با هم بررسی می‌کنیم.

بسته بندی سلفونی خرما

این روش با استفاده از دستگاه بسته‌بندی خرما از نوع سلفونی انجام می‌شود. این دستگاه‌ها اغلب دارای ترازو برای وزن محصول و سپس تقسیم بندی آن هستند. به این ترتیب می‌توان خرما را در بسته‌هایی با وزن یکسان پک کرد و داخل سلفون قرار داد.

بسته بندی شیرینگ خرما

همان طور که از نام آن پیداست این دستگاه محصول را با اندازه‌های مختلف در ظرف یا کارتن‌ها شیرینگ می‌کند و در دو نوع شیرینگ کابینی و کارتنی در بازار موجود است.

بسته بندی به صورت وکیوم

این روش با دستگاهی تحت عنوان وکیوم انجام می‌شود که در آن هوای درون بسته، تخلیه شده و خلا کامل در آن صورت می‌گیرد.

بسته بندی کارتنی و جعبه‌ای خرما

این روش معمولا برای‌ بسته‌بندی رطب و به خصوص مضافتی انجام می‌شود. در این روش نیز با استفاده از دستگاه، خرما به صورت فله در وزن مورد نظر درون کیسه قرار داده می‌شود. این دستگاه‌ها خود در دو نمونه تک توزین و دو توزین ساخته می‌شوند.

بسته بندی دانه‌ای خرما

یکی از روش‌های‌ بسته‌بندی که امروزه طرفداران زیادی پیدا کرده است،‌ بسته‌بندی دانه‌ای خرما است. در این روش به جای آن که وزن خرما اندازه گرفته شود، تعداد مشخصی از آن درون‌ بسته‌بندی قرار می‌گیرد و با استفاده از ‌دستگاه‌ بسته‌بندی خرما پیلوپک از هر دو سمت دوخت می‌شود.
علاوه بر مواردی که به آن‌ها اشاره کردیم، ممکن است روش‌های دیگری نیز برای این کار وجود داشته باشد که می‌توان از آن‌ها استفاده کرد.

مزایای ‌دستگاه‌ بسته‌بندی خرما پیلوپک

آلودگی مواد غذایی از دیرباز دغدغه صاحبان صنایع غذایی بوده است. در گذشته این امر حمل و نقل و توزیع مواد غذایی به سایر مناطق جغرافیایی و فروش آن‌ها را محدود کرده است. همچنین قسمت زیادی از محصول به دلیل‌ بسته‌بندی نامناسب در حین حمل و نقل آسیب دیده بود. بسیاری از این مشکلات با ظهور ماشین آلات‌ بسته‌بندی مانند پیلوپک‌ها و مکانیزه شدن صنایع غذایی حل شده است. بسته‌بندی پیلوپک علاوه بر محافظت از محصول در برابر آلودگی و جلوگیری از آسیب، ظاهر زیبایی دارد. شکل‌ بسته‌بندی نه تنها به بازاریابی محصول و جذب مشتری کمک می‌کند، بلکه حمل و نقل کالا را نیز تسهیل می‌کند.

مراحل‌ بسته‌بندی خرما

به طور کلی مراحل‌ بسته‌بندی کردن فقط به پک کردن محصول خلاصه نمیشود و باید پیش و پس از آن نیز دستورالعمل‌هایی انجام شود تا محصول با بهترین کیفیت به دست مصرف کننده برسد. ابتدا باید روی مرتب سازی خرما‌ها و حذف خرابی‌ها کار کرد و بعد از آن دوره پولیش کردن می‌رسد تا پلانکتون‌ها از آن‌ها خارج شود. فرآیند پولیش خرما با یک تکه پارچه خالص که با کمی آب مرطوب می‌شود تا بقایای آن از بین برود دنبال می‌شود که البته به لطف دستگاه‌های امروزی می‌توان آن را به صورت مکانیز انجام داد.
در مرحله بعد خرما‌ها خشک می‌شوند تا بعد از این در کیسه‌های مورد نظر‌ بسته‌بندی شوند. این کار نیز توسط ‌دستگاه‌ بسته‌بندی خرما انجام می‌شود. فرآیند ذخیره سازی باید در جایی انجام شود که خرما در مکانی خالص و به دور از بوی نامطبوع و حشرات قرار گیرد. به این ترتیب می‌توان انتظار داشت که محصول به شکلی اصولی‌ بسته‌بندی شود و در اختیار مشتریان قرار گیرد.

کارآفرینی با دستگاه‌ بسته‌بندی خرما

یکی از جذابترین ایده‌هایی که می‌توان به کمک دستگاه‌های‌ بسته‌بندی مطرح کرد، کارآفرینی در این حوزه است. به خصوص در مناطقی از کشور که خرما تولید می‌شود، می‌تواند با تهیه یک دستگاه مناسب،‌ بسته‌بندی و ذخیره سازی محصول را انجام داد. به این ترتیب با کمترین هزینه می‌توان کار را آغاز کرد و از این طریق نیرو‌های دیگری را نیز به کار اضافه کرد. این کار نیاز به فضای بزرگ و تجهیزات زیاد ندارد و تن‌ها با دستگاه‌های مرتبط می‌توان آن را به شکل مناسب سازماندهی کرد. با این کار علاوه بر این که می‌توانید به سوددهی برسید، به تولیدکنندگان نیز در جمع آوری و توزیع محصول کمک می‌کنید.

قیمت دستگاه‌ بسته‌بندی خرما

برای اشخاصی که قصد خرید این دستگاه‌ها را دارند، قطعا مهمترین نکته قیمت دستگاه است. باید در نظر داشت که قیمت دستگاه‌های موجود در این زمینه بسیار متفاوت است چرا که کارایی هر یک با دیگری تفاوت دارد و در واقع فاکتور‌های زیادی بر قیمت گذاری محصول اثر می‌گذارد. به عنوان مثال سبک‌ بسته‌بندی محصول، کارایی دستگاه، می‌زان توان مصرفی، تعداد بسته‌های تولید شده روزانه، تکنولوژی به کار رفته و… همه از عواملی هستند که می‌توانند قیمت این دستگاه‌ها را تحت تاثیر قرار دهند.
زمانی که تصمیم به خرید می‌گیرید، باید نیاز خود را بشناسید و متناسب با آن دستگاه مورد نظر را خریداری کنید. به عنوان مثال بر حسب مقدار محصول و تیراژ‌ بسته‌بندی روزانه باید بتوانید بهترین مدل را انتخاب کنید. شاید لازم باشد تا در شروع کار یک ‌دستگاه‌ بسته‌بندی خرما معمولی را امتحان کنید و به مرور زمان با افزایش حجم کار، دستگاه خود را ارتقا دهید. همچنین دقت داشته باشید که محصول را از محلی خریداری کنید که ضمانت قیمت و کیفیت داشته باشد تا از پرداخت هزینه اضافی در امان باشید.

نکات مهم در خرید دستگاه‌ بسته‌بندی خرما

نحوه نگهداری از دستگاه‌ بسته‌بندی خرما

برای آن که دستگاه شما به طور موثر کار کند، لازم است تا دائما تمیز شود و به طور دور‌ه‌ای سرویس شود تا از پرداخت هزینه‌های اضافی جلوگیری شود. برای تمیز کردن دستگاه می‌توان مراحل زیر را طی کرد:

1. ابتدا منبع تغذیه را خاموش کنید سپس تمیز کردن را شروع کنید.
2. پوشش تمیز و خارجی دستگاه را با دستمال مرطوب و بهداشتی پاک کنید.
3. قطعاتی را که در سیستم تغذیه و میله‌های آب بندی گیر کرده اند، با هوای تحت فشار جدا کنید.
4. با استفاده از یک برس، تکه‌هایی را که به چاقوی برش چسبید‌ه‌اند، جدا کنید.

به منظور بازرسی و نگهداری دور‌ه‌ای ‌دستگاه‌ بسته‌بندی خرما نیز می‌توانید تنها چند کار کوچک را دنبال کنید.

1. ابتدا چرخ دنده به هم پیوسته درایو را با روغن روغن کاری کنید. زنجیر‌های سیستم چرخ نیز باید روغن کاری شوند. برای روغن کاری این قسمت‌ها می‌توانید از مقدار کمی گریس استفاده کنید.
2. نباید روغن را به تسمه نقاله و کشش اضافه کنید.
3. مهره‌ها و پیچ‌های آب بند نیز باید به طور مرتب روغن کاری شوند.
4. کشش در زنجیر درایو باید هر روز بررسی شود و اگر متوجه شدید که زنجیر شل شده است، آن را سفت کنید.
5. پیچ و مهره‌ها را بررسی کنید و در صورت شل بودن آن‌ها را محکم کنید.
6. مواد زائد و آلودگی‌هایی که بر قطعه‌ها می‌نشینند را تمیز کنید.

قیمت دستگاه بسته بندی خرما

دستگاه بسته بندی خرما به صورت تکی و چند تایی

انتخاب دستگاه بسته بندی خرما به میزان چشمگیری بستگی به بازار هدف شما خواهد داشت. خرما در بازارهای داخلی و خارجی مشتریان فراوانی دارد. در ایران نیز خانواده های بسیاری در زمینه تولید خرما, این محصول با ارزش فعالیت می‌نمایند. در نتیجه برای به ثمر نشستن این زحمات لازم است تا بسته بندی خرما را به بهترین شکل به بازار عرضه نمایند.

استفاده از دستگاه بسته بندی خرما که کارایی و سرعت و دقت بالایی داشته باشد می تواند بازخورد مناسبی جهت ارتقای سطح کیفیت بازار خرما نیز داشته باشد.

فروش دستگاه بسته بندی خرما

شاید بسیاری از ما تا به حال‌ بسته‌بندی محصولات مختلف را جدی نگرفته بودیم یا وقت و هزینه زیادی را برای انجام آن صرف نکرد‌هایم. اما حالا می‌دانیم که‌ بسته‌بندی تا چه اندازه در فروش و سودآوری محصولات مهم است. برند‌های پیشرو در صنعت، این را می‌دانند و برای این بخش از فرآیند عرضه محصول ارزش قابل توجهی قائل هستند. آن‌ها می‌دانند که‌ بسته‌بندی وسیله‌ای برای برقراری ارتباط با مشتری است. یک ‌دستگاه‌ بسته‌بندی خرما می‌تواند ما را به اهدافی که داریم برساند. البته مهم است که این دستگاه‌ها را از عرضه کنندگان معتبر همراه با ضمانت و خدمات پس از فروش تهیه کنیم تا بتوانیم سودآوری را از آن انتظار داشته باشیم.

ماشین بسته بندی خرما صنایع بسته بندی پیروز پک

صنایع بسته بندی پیروز پایور سپاهان در زمینه ساخت ماشین بسته بندی خرما دوشادوش تولید کننده همواره در کنار آنها می باشد و با طراحی دستگاه بسته بندی تمام اتوماتیک یار و همراه تولید کننده است ,تا خرمای خود را بسته بندی نمایند و روانه بازار کنند. بسته بندی خرما با پیشگیری از نفوذ رطوبت به داخل بسته بندی ماندگاری بیشتری به آن می دهد و از تغییر طعم و رنگ آن جلوگیری می کند. ما با ساخت دستگاه اتوماتیک امکان بسته بندی خرما به صورت تک عددی و چند تایی و همچنین بسته بندی قند حبه به صورت تک عددی و چند تایی را میسر نموده ایم. از دستگاه بسته بندی خرما همچنین در جهت بسته بندی محصولات مشابه اعم از:

دستگاه بسته بندی شکلات

دستگاه بسته بندی گز

دستگاه بسته بندی صابون

مشاوره انتخاب دستگاه بسته بندی اعم از دستگاه بسته بندی خرما مناسب با میزان بودجه و فضای کارگاهی و محصول تولیدی توسط صنایع بسته بندی پیروز پایور انجام می شود. این دستگاه قرار است برای آماده سازی محصولات برای عرضه به بازار مورد استفاده قرار بگیرند, و به همین دلیل باید در انتخاب دستگاه مناسب, اطلاعات کافی داشته باشید.

 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 3 میانگین: 5]

موارد استفاده دستگاه های پیروز پک

از توانایی و مهارت تیم ما مطمئن شوید
4 دیدگاه
 1. سلام
  استفاده از دستگاه بسته بندی خرما چه مزایایی دارد ؟

  • با سلام از مزایای استفاده از این دستگاه می توان به افزایش راندمان, کاهش هزینه های کارگری, بهبود کیفیت محصول و کاهش ضایعات اشاره کرد. علاوه بر این, استفاده ازآن می تواند به بهینه سازی فرآیند بسته بندی و کاهش هزینه های تولید کمک بسزایی کند.

 2. سلام
  من میخوام دستگاه بسته بندی خرما بخرم ممنون میشم راهنماییم کنید.

  • با سلام و احترام
   دستگاه بسته بندی خرما باید دارای ویژگی های منحصر به فردی باشد که با بسته بندی خرما سازگاری داشته باشد. به همین دلیل برخی از ویژگی هایی که باید در دستگاه بسته بندی خرما وجود داشته باشد به شرح زیر است:
   شستشوی آسان: بدنه دستگاه بسته بندی خرما باید از بادام، استیل یا سایر مواد ضد آب باشد تا به راحتی و بهداشتی قابل شستشو باشد.
   قابلیت شناسایی خودکار تاریخ ها: دستگاه بسته بندی خرما که به صورت خودکار کار می کند باید بتواند نوع خرما را در دسته خود تشخیص دهد تا بتوان به صورت یکنواخت بسته بندی کرد.
   قابلیت تنظیم سرعت توزین: خرما بر اساس وزن دقیق هر دسته بسته بندی می شود و دستگاه بسته بندی باید قابلیت تنظیم سرعت توزین را داشته باشد.
   قطعات به راحتی قابل تعویض: در دستگاه بسته بندی خرما، نقص هایی مانند شکستگی قطعات رخ می دهد، بنابراین لازم است قطعات به راحتی تعویض شوند.
   دارای پایه ایمن و بادوام: خرما سنگین و حجیم است بنابراین دستگاه بسته بندی خرما باید دارای پایه ای مطمئن و بادوام برای تحمل وزن سبک و سنگین آن باشد.
   امیدواریم پاسخ سوال دستگاه بسته بندی خرما مورد رضایت شما قرار گرفته باشد.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  تماس با کارشناسان ما
  سبد خرید
  Optimized with PageSpeed Ninja